fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MOTO Tu i teraz

7 najlepszych samochodów roku 2021 według AutoBest

Nowy Citroen C4, Dacia Sandero, Honda Jazz, Peugeot 2008, Seat Leon, Skoda Octavia, Toyota Yaris znalazły się na liście finalistów europejskiego konkursu AutoBest na najlepszy samochód roku 2021.

Zwycięzca konkursu AutoBest, czyli najlepszy samochód w cenie do 20 tys. euro zostanie wyłoniony w połowie grudnia. Tymczasem finaliści wzięli udział w corocznych dynamicznych testach, które tym razem miały miejsce w Austrii (OAMTC Teesdorf). Dziennikarze mieli okazję jako piersi w Europie wsiąść za kierownice właśnie debiutujących modeli jak choćby Citroen C4, który mocno się zmienił i z impetem wchodzi w segment kompaktowych crossoverów. Nowy Citroen C4 oferuje kompletną gamę silników, co oznacza, że w ofercie znalazł się napęd benzynowy, wysokoprężny oraz elektryczny. Do finałowej siódemki trafiły też nowa Skoda Octavia i Seat Leon, które starannie pielęgnują tradycję, ale też debiutują w segmencie kompaktowych aut hybrydowych. Dziennikarze mieli też okazję sprawdzić jakich wrażeń dostarczają odważnie stylizowany Peugeot 2008, który oferowany jest również w wersji elektrycznej, przestronna hybrydowa Honda Jazz, zwinna Toyota Yaris, czy znacznie dojrzalej stylizowana Dacia Sandero.

Nowy Citroen C4.

Dacia Sandero.

Punkty w konkursie przyznawane są nie tylko za wrażenia z jazdy, ale również za innowacyjne rozwiązania, koszty eksploatacji oraz dostępność i jakość sieci serwisowej. – W Europie i na całym świecie żyjemy w wyjątkowym czasie, który mierzy się z obliczem jednego z największych kryzysów zdrowia publicznego w tym stuleciu. Widzimy jak bardzo pandemia wpłynęła na przemysł samochodowy w Europie. Jako media motoryzacyjne również mocno odczuwany konsekwencje kryzysu i widzimy tak wiele osób boryka się z ekstremalnymi trudnościami. Ale mimo wszystko postanowiliśmy pozostać wierni naszej 20-letniej tradycji. Siedmiu finalistów to bezpośrednia konsekwencja wiadomości z branży oraz debiutujących właśnie modeli, które zasługują obecność w ostatecznej rozgrywce – powiedział Dan Vardie, założyciel i prezes AutoBest.

Peugeot 2008.

Seat Leon.

Autobest to stowarzyszenie składające się z 31 dziennikarzy motoryzacyjnych z całej Europy. Każdy kraj ma prawo do jednego jurora, co eliminuje dominację największych państw. Polskę reprezentuje Szczepan Mroczek. Konkurs ma na celu wskazanie nowego modelu, który spełnia podstawowe oczekiwania szerokiego grona europejskich klientów. Szczególnie istotnymi dla jury kategoriami są: konkurencyjność cenowa, elastyczność oferty, design, rozwiązania komunikacyjne oraz dostępność części zamiennych i podzespołów serwisowych. Po 18 latach istnienia system punktacji został uaktualniony o nowe kategorię: innowacyjne technologie, ekologiczne rozwiązania i zdolność autonomicznej jazdy. Nowy system naliczania punktów pozwala wyróżniać marki, które przodują z rozwoju motoryzacji. Co ważne cena modelu zakwalifikowanego do konkursu nie może przekroczyć 20 tys. euro netto.

Nowa Honda Jazz.

Skoda Octavia.

Nowa Toyota Yaris.

Źródło: moto.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA