fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MOTO Tu i teraz

Niemcy wyłożą ogromne kwoty na ekomobilność

Federal Chancellor Dr. Angela Merkel.
Niemieckie władze planują od 2020 roku przez 5 lat zwiększenie o połowę dopłat dla kupujących ekologiczne pojazdy.

Według projektu dokumentu omawianego na naradzie w poniedziałek wieczorem (4 listopada) w urzędzie kanclerskim, dopłaty do hybryd plug-in wzrosłyby z 3 tys. euro do 4500, a przy kupnie pojazdu droższego od 40 tys. euro — do 5 tys. euro — podał Reuter, który jak podaje widział ten dokument.

Peugeot 508 w wersji hybrydowej plug-in.

Rząd federalny chce doprowadzić do tego, by w 2030 r. po niemieckich drogach jeździło 10 mln pojazdów elektrycznych. To najnowsza ofensywa władz mająca na celu pobudzenie sektora samochodowego, który w dziedzinie e-mobilności dał się wyprzedzić rywalom w Stanach i w Chinach.

Model ID.3 to początek elektrycznej inwazji Volkswagena.

Dokument ujrzał światło dzienne w dniu wystąpienia Angeli Merkel w zakładzie Volkswagena w Zwickau, gdzie ruszyła produkcja masowego samochodu elektrycznego ID.3 w cenie ok. 30 tys. euro. — Możemy teraz powiedzieć, że Zwickau jest filarem dzisiejszego niemieckiego przemysłu samochodowego i jego przyszłości. Naszym zadaniem jako polityków jest stworzenie ram, w jakich będą pojawiać się kolejne innowacje technologiczne — powiedziała pani kanclerz.

Angela Merkel podczas rozpoczęcia produkcji Volkwagena ID.3.

Niemiecki rząd zainwestuje do 2035 r. 3,5 mld euro w budowę stacji ładowania e-aut. Kanclerz przyznała, że Niemcy będą potrzebować do 2030 r. miliona takich stacji. BMW poinformowało, że zamierza zbudować 4 tys. stacji ładowania.

Domowa stacja ładowania Volkswagena.

Pod presją władz Unii Europejskiej, która każe zmniejszyć emisje spalin o 37,5 proc. w latach 2021-30 (niezależnie od redukcji o 40 proc. w latach 2007-2021) niemieckie firmy przyspieszają plany premier e-aut.

Źródło: moto.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA