fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MOTO Tu i teraz

Sprzedaż aut w Polsce i na świecie. Jest coraz lepiej

Sprzedaż aut pnie się w górę. Dobre wiadomości dochodzą nie tylko z Chin, ale i również z rynku polskiego.

Chiński rynek samochodowy we wrześniu odnotował dwucyfrowy wzrost. Według wstępnych danych stowarzyszenia producentów CAAM (China Association of Automobile Manufacturers), sprzedaż wzrosła o 13,3 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Również na polskim rynku jest coraz lepiej. Wrzesień okazał się dobrym miesiącem dla importerów. IBRM Samar podał, że zarejestrowano łącznie 38 147 samochodów osobowych. Jest to wynik o 7,99 proc. (+2 822 szt.) lepszy od ubiegłorocznego i o 9,89 proc. (+3 434 szt.) lepszy niż w sierpniu 2020 r. Liderem W Polsce pozostaje Toyota (6055 szt.).

Polacy kupują na potęgę nie tylko Toyoty. Również Lamborghini odnotowuje nad Wisłą znakomite wyniki sprzedaży. W samym sierpniu podpisano kilkanaście umów na model Urus. To SUV z silnikiem V8 o mocy 650 KM, za który trzeba zapłacić minimum nieco ponad milion złotych, a egzemplarze zamawiane w Polsce, które często są ponadprzeciętnie dobrze wyposażone kosztują średnio około 1,3 a czasami i 1,4 mln zł.

Lamborghini Urus.

To, że producenci ekstremalnych i drogich samochodów coraz bardziej szanują polski rynek można było zobaczyć w ubiegłym tygodniu na przykładzie marki McLaren. Brytyjczycy wyruszyli z trasą pokazową ze swoim nowym modelem Elva. Auto będzie pokazywane w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Jako inauguracyjny punkt wybrano polski salon McLarena w Warszawie. Polski klient docenił ten gest i już zostały zamówione trzy egzemplarze. Jest to jeden z najbardziej ekstremalnych modeli McLarena. Elva, która przyjechała do Warszawy wraz ze swoim historycznym protoplastą wyścigówką McLaren-Elva M1A nie ma dachu ani przedniej szyby.

Źródło: moto.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA