fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MOTO Tu i teraz

Policja odebrała nowe radiowozy i drony

Stołeczna policja odebrała nowe radiowozy. Dzięki temu flota pojazdów została rozbudowana o 35 nowych oznakowanych i nieoznakowanych pojazdów. Poza tym do policji trafiło również 18 bezzałogowych statków powietrznych.

W czerwcu tego roku, grupę pościgową SPEED powiększono o kilka egzemplarzy Skody Superb w nadwoziu kombi. Wyposażone są w 2-litrowe silniki benzynowe o mocy 272 KM, które umożliwiają sprint do 100 km/h w zaledwie 5,7 sekundy. Teraz do policyjnej floty dołącza kolejnych 8 egzemplarzy tych aut. Pojazdy posiadają przednie i tylne wideorejestratory, urządzenia do pomiaru prędkości oraz systemy łączności.

To nie jedyne odebrane auta. Poza szybkimi Skodami w szeregi policji wcielono 23 oznakowane busy MAN TGE. Są to Ambulansy Pogotowia Ruchu Drogowego (APRD) wyposażone w 2-litrowe silniki wysokoprężne o mocy 177 KM, których budowa odbywa się w Polsce. Kolejne dwa auta to Ople Zafira, które mają stanowić Mobilne Centra Nadzoru Ruchu Drogowego. Zakupione zostały również dwa holowniki. Jeden marki IVECO, a drugi od Mercedes-Benz. Poza samochodami policjanci odebrali również 18 bezzałogowych statków powietrznych marki DJI. Cały sprzęt ma wspierać działania policji w zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz obsłudze zdarzeń drogowych.

Z dostępnych informacji wynika, że 9 dronów oraz 9 pojazdów APRD trafiło do jednostek powiatowych stołecznej policji. Tym samym zostaną one rozdysponowane w Nowym Dworze Mazowieckim, Legionowie, Wołominie, Mińsku Mazowieckim, Otwocku, Piasecznie, Pruszkowie, Grodzisku Mazowieckim oraz powiecie Warszawskim Zachodnim. Holowniki natomiast zostały przekazane do Wydziału Transportu Komendy Stołecznej Policji.

Pieniądze sprzętu zostały pozyskane z projektu „Dostosowanie zasobów sprzętowych służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego do dynamicznego rozwoju sieci TEN-T z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Na realizację tego przedsięwzięcia przeznaczono 13,2 mln zł z czego 85 proc. stanowią środki pochodzące z Unii Europejskiej. Pozostałe 15 proc. to fundusze własne Policji.

Źródło: moto.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA