fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MOTO Tu i teraz

Amazon zamówił 100 tys. elektrycznych samochodów dostawczych

Internetowa platforma handlowa Amazon zamówiła 100 000 elektrycznych samochodów dostawczych i ogłosiła dalsze środki ochrony klimatu. Szef firmy Jeff Bezos ma nadzieję, że w jego ślady pójdą inni.

Prawdopodobnie tak wyglądać będzie elektryczny pojazd dostawczy Amazona.

Amerykańska firma Amazon zobowiązała się do ambitnych celów ochrony klimatu i ogłosiła zamówienie na 100 000 elektrycznych samochodów dostawczych służących do dostawy paczek. Dzięki inicjatywie „Climate Pledge” firma chce zredukować lub zrekompensować swoje emisje, aby do 2040 roku była neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Bezos chce żeby inne duże firmy przejęły inicjatywę. „Jeśli Amazon mógłby osiągnąć takie cele klimatyczne przy dużej infrastrukturze i dostawie około dziesięciu miliardów paczek rocznie, „to może udać się to dowolnej, innej firmie” – powiedział Bezos.

Jeff Bezos, szef Amazona.

Na przykład od 2030 roku całkowite zużycie energii przez Amazona w USA będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych. Firma zainwestuje w tym celu 100 milionów dolarów. Oczekuje się, że pierwsze elektryczne samochody dostawcze będą w eksploatacji od 2021 roku. W sumie ma zostać dostarczone 100 000 aut. Amazon mówi o największym zamówieniu złożonym kiedykolwiek na pojazdy elektryczne. Auta produkowane będą przez firmę Rivian w stanie Michigan, w które wg. źródeł Amazona, firma zainwestowała 440 milionów dolarów.

Aktualnie Rivian przymierza się do produkcji elektrycznego pickupa Ri1T i SUVa R1S.

Rivian Automotive LLC to amerykańska firma produkująca samochody elektryczne z siedzibą w Plymouth w stanie Michigan, z zakładami w San Jose, Irvine, Carson, Normal i Woking. Firma została założona w 2009 roku. Planuje budowę dwóch w pełni elektrycznych modeli, które zostały zaprezentowane na salonie samochodowym w Los Angeles 2018 roku – pickupa i SUV-a.

Elektryczny Rivian-R1T.

Elektryczny SUV Rivian R1S.

Źródło: moto.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA