fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MOTO Tu i teraz

W wakacje zatrzymano 1215 więcej pijanych kierowców niż rok wcześniej

Bilans tegorocznego lata nie wygląda optymistycznie. Od 21 czerwca do 31 sierpnia 2019 roku zatrzymano o 7 procent więcej osób prowadzących pojazd po spożyciu alkoholu niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

Najwięcej kierowców będących pod wpływem alkoholu zatrzymywano w ostatnich dniach tygodnia: niedziele (19,4 procent) i soboty (18,7 procent). W Polsce, z winy nietrzeźwych kierowców ginie statystycznie jedna osoba dziennie, a dziewięć osób zostaje rannych. W tym roku w czasie wakacji na drogach zginęły 582 osoby, 7767 zostało rannych i doszło do 6537 wypadków. Najbardziej niebezpiecznym województwem okazało się być mazowieckie (94 wypadki śmiertelne). Najmniej takich zdarzeń odnotowano natomiast w województwie lubuskim (12).

Kierowca, który prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu, popełnia wykroczenie lub przestępstwo. Za taki czyn, w najlepszym wypadku zostanie ukarany karą grzywny (od 50 zł do 5000 zł), a w najgorszym trafi do aresztu lub więzienia i otrzyma zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, jeśli spowoduje wypadek, nie może liczyć na usunięcie szkody ze swojej polisy.

Źródło: rankomat.pl

Źródło: moto.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA