fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MOTO Tu i teraz

Następca Audi R8 z napędem elektrycznym. Zbudują go z pomocą Chorwatów

Następca Audi R8 otrzyma napęd elektryczny. Auto powstanie przy współpracy chorwackiej firmy Rimac.

Audi planuje następcę R8 jako całkowicie elektryczny model. Brytyjski „Car Magazine” powołując się na osoby z Audi donosi, że model będzie nosił nazwę RS e-tron i będzie budowany od 2023 lub 2024 roku. Produkowany będzie na przedmieściach Heilbronn (Böllinger Höfe) tam gdzie jest produkowany obecnie R8. W tych samych zakładach od 2020 roku montowany będzie e-tron GT, który jest oparty na platformie Porsche Taycan.

W zakładach nieopodal niemieckiego miasta Heilbronn produkowany jest aktualnie Audi R8.

RS e-tron ma być napędzany czterema silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 700 kW, które czerpią moc z akumulatora o mocy 95 kWh. Taka moc powinna wystarczyć żeby przyspieszenie do 100 km/h trwało zaledwie 2,5 sekundy. Planowany zasięg to około 480 kilometrów. Według doniesień cena ma wahać się w okolicach 200 000 euro. Tak więc RS e-tron byłby dwa razy droższy niż Porsche Taycan, którego cena początkowa ma być niższa niż 100 000 euro.

Rimac Concept One.

Rimac to chorwacki producent samochodów elektrycznych. Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie 2018 założyciel i szef Mate Rimac zaprezentował samochód sportowy o mocy 1408 kW. Ponadto firma opracowuje napędy dla innych producentów. Porsche i Hyundai już współpracują z Chorwatami. Porsche zainwestowało w Rimaca nawet dziesięć procent.

Źródło: moto.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA