fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MOTO Tu i teraz

Hyundai wydziela nową submarkę dla elektryków

Hyundai postanowił wydzielić dział samochodów elektrycznych i stworzyć osobną submarkę o nazwie Ioniq. Jak na razie jest tylko jeden model o takiej nazwie. Jednak w niedalekiej przyszłości do tego grona mają dołączyć kolejne.

Samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji. Tak twierdzą eksperci i tak zapewne będzie. Z tego powodu wiele marek tworzy osobne działy poświęcone wyłącznie tej grupie pojazdów. Mercedes ma swoje EQ, Audi serię e-tron, BMW modele z gamy „i”. Teraz Hyundai wydziela swój elektryczny dział, który nosić będzie znaną już nazwę Ioniq. Przedstawiciele koncernu tłumaczą, że nazwa budzi dobre skojarzenia.

CZYTAJ TAKŻE: Hyundai opracowuje tempomat ze sztuczną inteligencją

Bazą dla elektrycznych modeli Hyundaia będzie opracowana platforma E-GMP, która będzie współdzielona z marką KIA. Na początek zapowiedziano trzy modele: Ioniq 5, 6 i 7. Każdy ma być oznaczany cyfrą, gdzie liczby parzyste oznaczają sedany, hatchbacki, kombi, zaś nieparzyste odnoszą się do crossoverów i SUV-ów.

Hyundai 45.

IONIQ 5 ma być oparty na koncepcie pod nazwą Hyundai 45. Podobno jego ostateczna forma ma zachować efektowny kształt, który ma znacząco nie odbiegać od pierwowzoru. Premiera auta zapowiedziana jest na rok 2021.

Hyundai Prophecy.

Nieco większy IONIQ 6 (limuzyna), ma opierać się na studyjnym modelu Prophecy. Ma to być zarazem flagowy model. Jego premiera prawdopodobnie nastąpi w 2022 roku. Dwa lata po tym wydarzeniu do gamy dołączy numer 7, czyli SUV.

Źródło: moto.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA