fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MOTO Tu i teraz

Nieoczekiwanie zniesiono limit pasażerów dla busów

fot. AdobeStock
Pandemia znacząco utrudniła podróżowanie oraz zarabianie właścicielom busów mogących przewozić do 9 pasażerów. To się jednak zmieniło i to w nieoczekiwany sposób.

Pandemia COVID-19 przyniosła wiele utrudnień w codziennym funkcjonowaniu. Jedną z nich było ograniczenie możliwości przewozowych w samochodach osobowych mogących pomieścić więcej niż 7, ale nie więcej niż 9 osób. Zgodnie z rozporządzeniem z 20 listopada 2020 roku, w aucie mogła podróżować jedynie połowa maksymalnej liczby osób – cztery w przypadku auta zarejestrowanego jako 9-osobowe. W Dzienniku Ustaw pojawiła się jednak nowelizacja rozporządzenia o ograniczeniach związanych z pandemią. Okazało się, że adnotacja w „§ 24 w ust. 2 uchyla się pkt 3” znacząco ułatwia życie małym firmom transportowym.

fot. AdobeStock

Zgodnie z nowelizacją „od dnia 15 maja 2021 r. do dnia 5 czerwca 2021 r., w przypadku, gdy przemieszczanie się następuje (…) pojazdami samochodowymi przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą – danym pojazdem można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi połowa miejsc siedzących”. Oznacza to, że ograniczenia wprowadzone w zeszłym roku dla busów i vanów zostały całkowicie zniesione. Od teraz można nimi podróżować w komplecie pasażerów bez obawy o jakiekolwiek kary.

Źródło: moto.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA