fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MOTO Tu i teraz

Spłonęło najwyżej położone muzeum motocyklowe w Europie

Na przełęczy pomiędzy południowym i północnym Tyrolem (Alpy) zlokalizowane jest muzeum motocykli Top Mountain Motorcycle Museum. To wyjątkowe miejsce położone na ponad 2000 m n.p.m., stanęło w płomieniach. Jak na razie nie wiadomo jak duże są zniszczenia.

Słynne muzeum motocykli, zlokalizowane w Austrii na przełęczy między południowym i północnym Tyrolem na wysokości ponad 2200 metrów n.p.m. stanęło w płomieniach – podał rzecznik lokalnej policji. Nie wiadomo jakie straty spowodował ogień. Z doniesień wynika, że w momencie przybycia straży pożarnej drewniana konstrukcja budynku niemal w całości została strawiona przez ogień. Po chwili płomienie objęły cały budynek o powierzchni 3000 metrów kwadratowych.

Muzeum Top Moutain Motorcycle Museum to jedno z najważniejszych na świecie muzeów poświęconych motoryzacji. Zostało otwarte w kwietniu 2016 roku. Można w nim podziwiać ponad 250 motocykli 102 różnych marek. Za największą atrakcję uważano model Brrough Supeerior z 1939 roku. Innym ciekawym okazem był Laurin & Klement z 1905 roku czy dwucylindrowy Indian z 1912 roku. Poza motocyklami w muzeum można było też podziwiać auta. Wśród nich można wymienić np.: Ferrari California Spider, Porsche Speedster, Lotus 23 B czy Alfę Romeo, która zwyciężyła wyścig Mille Miglia w 1936 roku.

Źródło: moto.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA