fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MOTO Tu i teraz

Orlen sponsorem tytularnym w F1, a Kubica kierowcą testowym

PKN Orlen został tytularnym sponsorem zespołu Alfa Romeo Racing w sezonie 2020 Formuły 1, a Robert Kubica dołączy do zespołu. Logotyp Orlenu ma być głównym elementem malowania bolidu i kombinezonów.

Tym razem nawet nazwa polskiego koncernu ma być użyta w oficjalnej nazwie zespołu i będzie brzmieć – Alfa Romeo Racing Orlen. Robert Kubica w nowym zespole będzie kierowcą rezerwowym tzn. testowym i rozwojowym. Kierowcami w sezonie 2020 pozostaną Włoch Antonio Giovinazzi i Fin Kimi Raikkonen, mistrz świata z 2007 roku.

Team Alfa Romeo Racing to dawny zespół Saubera, a to oznacza, że Kubica kierowca wraca do zespołu, w którym już kiedyś się ścigał. Nowym obszarem współpracy pomiędzy PKN Orlen a sponsorowanym zespołem F1 będzie szkolenie młodzieży w ramach Orlen Akademii Kartingowej, prowadzonej przez Sauber Motorsport. Mają to być działania rozpoczęte przez Orlen w 2018 roku, w których koncern chce wyłonić i wyszkolić następców Roberta Kubicy. Orlen jest sponsorem polskich serii kartingowych. Startuje w nich około 200 zawodników, w tym 30 młodych kierowców nominowanych do Akademii ORLEN Team.

Orlen w listopadzie 2018 roku został oficjalnym partnerem zespołu F1 Williams Martini Racing. Tak do zespołu trafił Robert Kubica. Logotyp Orlenu znalazł się na bolidach i kombinezonach zawodników Williamsa. Rok później, we wrześniu 2019 polski koncern i Kubica zapowiedzieli, że zakończą współpracę z Williamsem. Jednak Orlen chciał mimo to kontynuować współpracę z Kubicą i pozostać w Formule 1.

Źródło: moto.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA