fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MOTO Technologie

Poczta amerykańska testuje autonomiczne ciężarówki

Poczta amerykańska – United States Postal Service testuje przewóz paczek i listów pomiędzy dwoma centrami dystrybucji za pomocą autonomicznych ciężarówek.

W USA listy i paczki będą wkrótce transportowane przez autonomiczne ciężarówki. Państwowa firma United States Postal Service podpisała umowę z start-upem TuSimple na dwutygodniowe testy samojezdnych ciągnikach siodłowych.

ZOBACZ TAKŻE:

Przez dwa tygodnie na trasach między Phoenix w Arizonie i Dallas w Teksasie zostanie pokonanych autonomicznymi ciężarówkami 10 000 mil (16 000 kilometrów). Auta będą jeździć między tymi dwoma centrami post-dystrybucyjnymi zarówno w dzień jak i w nocy. Żeby monitorować jazdę i interweniować w sytuacjach awaryjnych na pokładzie zawsze będą dwie osoby – kierowca i inżynier. Każda podróż na trasie 1000 mil (1610 km) powinna trwać 22 godziny, średnia prędkość samochodów ciężarowych wynosi nieco ponad 73 km/h. Takie duże odległości, w połączeniu z krótkim czasem załadunku i rozładunku, są predestynowane do autonomicznego prowadzenia pojazdów użytkowych. Tutaj można w pełni wykorzystać zalety pojazdów autonomicznych.

Branża transportowa pilnie śledzi rozwój w zakresie autonomicznej jazdy. Nie tylko w Europie, ale także w USA brakuje kierowców ciężarówek. Według American Truck Association (ATA) liczba brakujących kierowców w USA może wzrosnąć do 2024 roku do liczby 175 tysięcy.

Założycielem TuSimple jest młody Kalifornijczyk Dr. Xiaodi Hou.

Źródło: moto.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA