fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MOTO Technologie

Elektryfikacja Volkswagena: to dzieje się naprawdę

Grupa Volkswagena koncentruje się na mobilności elektrycznej. W ciągu najbliższych dziesięciu lat na rynek trafi prawie 70 nowych e-modeli. W najbliższej dekadzie wyprodukowanych zostanie 22 miliony samochodów elektrycznych.

Volkswagen patrzy w przyszłość przez pryzmat elektromobilności. Do 2050 roku koncern chce pod względem emisji CO2 pochwalić się wynikiem zero. Zamiast planowanych 50 aut elektrycznych przez najbliższe dziesięć lat Volkswagen zamierza wprowadzić na rynek blisko 70 nowych elektrycznych modeli. Tym samym plany sprzedaży zwiększyły się z 15 milionów do 22 milionów sztuk. W elektryfikację pojazdów VW chce zainwestować do 2023 roku około 30 miliardów euro.

Volkswagen chce zaprezentować 70 nowych, elektrycznych modeli.

W celu zabezpieczenia ofensywy elektrycznej wybrano strategicznych dostawców ogniw akumulatorowych z firmami LG Chem, SKI, CATL i Samsung. W celu dalszego zwiększania popytu Volkswagen intensywnie bada udział we własnej produkcji akumulatorów. Bateria półprzewodnikowa oferuje również dobre perspektywy na przyszłość. Celem jest industrializacja tej technologii wraz z partnerem QuantumScape. Dużym wyzwaniem są również dostawy energii. Tu Volkswagen stawia sobie za cel ładowanie aut z energii odnawialnej.

Nowa platforma skonstruowana specjalnie dla modeli elektrycznych ma obniżyć koszty produkcji.

Aby wzmocnić trend elektromobilności i ułatwić poruszanie się elektrycznymi samochodami, Volkswagen wraz z partnerami w projekcie IONITY zbuduje wzdłuż europejskich tras dalekobieżnych do 2020 roku 400 szybkich stacji ładowania.

Źródło: moto.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA