fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MOTO Technologie

Więcej stacji dla elektryków w Katowicach

materiały prasowe
W Katowicach będzie łatwiej ładować elektryczne auta. Do końca sierpnia bieżącego roku pojawi się tam 10 nowych stacji ładowania samochodów elektrycznych, dysponujących 20. punktami ładowania.

Nowe stacje to inicjatywa władz miejskich, a ich instalacją i obsługą zajmie się GreenWay Polska przy współudziale lokalnej, śląskiej spółki z branży elektromobilności – GreenGoo. Zapowiadana instalacja nowych stacji ładowania aut elektrycznych jest wynikiem przetargu ogłoszonego przez katowicki samorząd w… 2018 roku. Realizacją miejskiej inwestycji zajmie się konsorcjum składające się z GreenWay Polska i GreenGoo. Trochę szkoda, że każda z planowanych w Katowicach stacji będzie dysponować mocą jedynie do 22 kW. Jedyna pociecha w tym, że będzie wyposażona w 2 punkty ładowania wraz z dwoma miejscami postojowymi. Stacje pojawią się w dziesięciu lokalizacjach, m.in. na ulicy Kościuszki, Mikołowskiej czy też Francuskiej. Miejskie stacje ładowania w Katowicach staną się częścią sieci GreenWay i jako takie będą stacjami ogólnodostępnymi.

Spółki GreenWay Polska i GreenGoo współpracują na Śląsku także przy innych projektach. Między innymi w ubiegłym roku GreenWay przejął w zarządzanie stację ładowania w Galerii Katowickiej, gdzie wymienił wolniejsze ładowarki AC na szybkie ładowarki prądu stałego DC.

Źródło: moto.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA