fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MOTO Parking

Nowa Kia. Niestety nie trafi do Europy

Kia przedstawiała pierwsze zdjęcia modelu Optima nazwanego na koreańskim rynku K5. Ta miła dla oka limuzyna niestety póki co nie trafi na europejski rynek.

To nie pierwszy raz kiedy Kia pozytywnie zaskakuje stylistyką nowych modeli. Nowa Optima, limuzyna w stylu coupe dołączyła do podobnych, nieoczywistych projektów – modeli Proceed i Stinger. Technicznie Optima bazuje na niedawno zaprezentowanym Hyundaiu Sonata, który zbudowany jest na zupełnie nowej platformie. Dzięki temu nowy model jest lżejszy, bardziej stabilny i ma niższy środek ciężkości.

Nowa Kia Optima.

Auto jest spore. Ma 4905 mm długości, 1806 mm szerokości i 1445 mm wysokości. Jest więc dłuższe o 17 cm od Audi A5 Sportback i zdecydowanie mu bliżej do modelu Audi A7 (4969 mm długości). Pod jego maską pracuje 1,6-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 183 KM, w połączeniu z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. W Stanach Zjednoczonych Hyundai oferuje 2,5-litrową jednostkę o mocy 194 KM w późniejszym terminie pojawi się wersja hybrydowa.

Póki co Kia nie oferuje tego modelu w Europie. Nie jest wykluczone, że nowy model pojawi się w ofercie w 2021 roku.

Hyundai Sonata.

Hyundai Sonata.

Źródło: moto.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA