fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MOTO Parking

Volkswagen ID: Elektryczna przyszłość Passata Kombi

Volkswagen zaprezentuje na salonie samochodowym w Los Angeles koncepcyjny model o nazwie ID. Space Vizzion. Auto, które ma pojawić się w seryjnej produkcji i będzie czymś w rodzaju Passata Kombi przyszłości.

Volkswagen ID. Space Vizzion.

W Wolfsburgu ID. Space Vizzion określany jest przydomkiem „kombi jutra”. Wersja produkcyjna będzie oparta na modularnej, elektrycznej platformie (MEB) i powinna mieć zasięg wynoszący 590 kilometrów WLTP. Volkswagen we wnętrzu ma mieć intuicyjną koncepcję obsługi, cyfrowymi zegary i zrównoważone ekologicznie materiały np sztuczna skóra, która pochodzi częściowo z pozostałości po produkcji soku jabłkowego. Wnętrze koncepcyjnego ID. Space Vizzion jest wyposażone w cztery indywidualnie kubełkowe fotele i szeroką konsolę środkową.

Wszystko wygląda na to, że kombi jako typ nadwozia w przyszłości nie zniknie. Pierwsze rysunki Space Vizzion prezentują sylwetkę jako typowego przedstawiciela tego gatunku. Bagażnik ma mieć pojemność wynoszącą 565 litrów, a karoseria niecałe pięć metrów długości.

Volkswagen podkreśla, że ten model nie jest kwestią dalekiej przyszłości. Wersja produkcyjna jest planowana na koniec 2021 roku i ma być dostępna w różnych wersjach w Ameryce Północnej, Europie i Chinach. Po wprowadzeniu ID.3 jako elektrycznego golfa, Volkswagen wprowadzi również inne swoje bestsellery jako elektryczne modele ID. ID.Crozz, który zostanie wprowadzony pod koniec 2021 roku to nic innego jak elektryczny Tiguan. Opiywany elektryczny Passat pojawi się koniec 2021 roku, a rok później VW ID. Buzz jako VW serii T.

Źródło: moto.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA