fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MOTO Parking

Elektryczny Volkswagen tańszy o 21 tys. zł

Zmodernizowana wersja elektrycznej wersji Volkswagena e-up! ma o 100 km większy zasięg i niższą 21 tys. zł cenę w porównaniu do pierwszego wcielenia.

Volkswagen e-up! jest już dostępny na polskim rynku. To najmniejszy elektryczny model niemieckiego producenta. Jego zmodernizowana wersja zaprezentowana została na początku października na salonie IAA we Frankfurcie. Pierwszej generacja tego modelu pojawiła się w 2016 roku. Aktualna ma przede wszystkim większy zasięg. Elektryczny silnik e-up’a! generuje 61 kW (83 KM) mocy. Zestaw akumulatorów litowo-jonowych ma blisko dwukrotnie większą pojemność – 32,3 kWh i ma zagwarantować zasięg na jednym ładowaniu 260 km (WLTP). Przyspieszenie do 100 km/h elektrycznej wersji up’a! zajmuje 12,3 sekundy. Prędkość maksymalna ograniczona jest do 130 km/h.

Volkswagen e-up!

Ładować możemy na trzy sposoby: ze zwykłego gniazdka w czasie około 16 godzin, przy pomocy Wallboxa w 5,5 godziny i na stacji ładowania prądem stałym o mocy 40 kW, wyposażonej w złącze CCS w mniej niż godzinę.

Zamawiając e-up’a! do wyboru mamy siedem odcieni nadwozia, które można kombinować z dwoma kolorami dachu (czarny lub biały), trzy rodzaje obręczy kół w rozmiarze od 14 do 16 cali, elementy wykończenia tablicy rozdzielczej w dwóch kolorach oraz dwa wzory tapicerki siedzeń. Wyposażenie seryjne obejmuje m.in. automatyczną klimatyzację, radio, nawigację i system rozpoznawania znaków drogowych. Na elektryczny układ napędowy Volkswagen udziela gwarancji ośmiu lat lub do przebiegu 160 tys. km.

Cena Volkswagen e-up! rozpoczyna się od 96 290 zł. To o 20 900 zł mniej od ceny tego modelu z 2016 roku. Hitem się nie stanie, ale widać, że wraz ze wzrostem popularności samochodów elektrycznych producenci mogą obniżać cenę. I to znacznie.

Ceny konkurencji:

Smart Forfour (82 KM): od 96 00 zł
Renault ZOE (92 KM): od 133 900 zł

Źródło: moto.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA