fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MOTO Parking

Wszystko co wiemy o nowej Skodzie Octavii

Premiera nowej Skody Octavii odbędzie się 11 listopada w Pradze. Sprawdzamy co już wiemy o nowej generacji czeskiego bestsellera.

Sukces sprzedaży Skody Octavii jest niezaprzeczalny. To model, który jest filarem czeskiej marki. To się nie zmienić w następnej generacji. Co ważne Octavia podobnie jak nowa generacja Volkswagena Golfa 8 zbudowana będzie na najnowszej platformie MQB. Wymiary auta pozostaną w dużej mierze identyczne z nieznacznie zwiększonym rozstawem osi, co będzie miało pozytywny wpływ na wymiary wnętrza. Można się spodziewać, że z tyłu będzie jeszcze więcej miejsca aktualnie.

Pewne jest, że znikną podwójne dzielone klosze przednich świateł. Pojawi się także szersza osłona chłodnicy. Do środka zawitają digitalowe zegary i wielofunkcyjny ekran o przekątnej do dziesięciu. Pod ekranem znajdzie się mały pasek przycisków dla najważniejszych funkcji operacyjnych.

Jednostki napędowe i skrzynie biegów Octavia będzie dzielić również z Golfem 8. Silniki wysokoprężne i benzynowe będą mieć moc od 110 do 250 KM. Do wyboru będzie napęd przedni lub na cztery koła, a także sześciobiegowa manualna skrzynia biegów lub siedmiobiegowa, dwusprzęgłowa automatyczna. Pojawi się również miękka hybryda z 48-woltowym układem elektrycznym i bardziej zaawansowana ekologicznie hybryda typu plug-in. Ten model technicznie w dużej mierze będzie identyczny z zaprezentowaną Skodą Superb. Auto napędzane będzie 1,5 litrowym, czterocylindrowym silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem o mocy 150 KM i moduł elektryczny o mocy 75 kW.

Skoda Octavia zostanie zaprezentowana 11 listopada w Pradze. Wprowadzenie na rynek nastąpi na przełomie roku 2019/2020. Prawdopodobnie jako pierwsza dostępna będzie kombi, a do pierwszego kwartału 2020 roku dodany do oferty zostanie sedan jak i uterenowiony model Scout.

ZOBACZ TAKŻE: Ceny | Skoda Kamiq: Najtańszy SUV w gamie

Źródło: moto.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA