fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MOTO Parking

Nowy Discovery: Znikająca maska, hybryda, 3-cylindry

Land Rover Discovery doczekał się modernizacji. Następca Freelandera otrzymał maskę, która znika za naciśnięciem przycisku i napęd elektryczny w formie hybryd typu plug-in.

Lekko zmodernizowany Land Rover Discovery Sport wchodzi w drugą połowę cyklu modelowego. Następca Freelandera sprzedał się od 2016 roku prawie pół miliona razy i zdobył dużą liczbę nowych klientów dla Land Rovera. Kompaktowy SUV jest teraz dostępny z hybrydą typu plug-in. Od września 2019 roku Discovery Sport D150 z manualną skrzynią biegów i napędem na przednie koła spełniać będzie wymagania dotyczące emisji tlenku azotu zgodnie z normą Euro 6d.

Model z miękką, 48-woltową hybrydą posiada generator rozrusznika i odzyskuje energię podczas hamowania, która jest kumulowana w akumulatorze umieszczonym w podłodze i uwalniana jest ponownie podczas przyspieszania. Jeśli Discovery jedzie wolniej niż 17 km/h, silnik jest automatycznie wyłączany. Uruchamia się ponownie podczas przyspieszania. Na pewno nowy Discovery Sport zajedzie na jednym tankowaniu dalej, ale to nie tylko z powodu nowej technologii, ale także ze względu na zwiększoną do 65 litrów pojemność zbiornika paliwa.

Technologia miękkiej hybrydy dostępna jest dla wszystkich czterocylindrowych silników benzynowych i wysokoprężnych. Hybrydowy model plug-in z wtyczka do gniazdka pojawi się w 2020 roku w połączeniu z trzycylindrowym silnikiem benzynowym. Warianty z napędem na cztery koła, aby zaoszczędzić paliwo, przy równomiernej jeździe ze stałą prędkością tylny napęd rozdziela od osi przedniej. Discovery Sport podróżuje wtedy z mniejszym tarciem przez co spala mniej paliwa. Przednia oś może się ponownie włączyć w ciągu pół sekundy.

Nowością w Discovery Sport jest „Clear Sight Ground View” zaprezentowany w modelu koncepecyjnym w 2014 roku. Systemem nazwany nieco długą nazwą pozwala za naciśnięciem guzika na zniknięcie przedniej maski silnika, która oczywiście nadal jest tylko system kamer pokazuje 180-stopniowy widok tak jakby jej nie było. Na przykład kierowca może zobaczyć, gdzie są przednie koła i czy coś przeszkadza w przejeździe. Lusterko wewnętrzne po naciśnięciu przycisku staje się ekranem wideo, wskazując to, co jest widoczne dla kamery nad tylnym oknem. Podobne rozwiązanie jakie obecnie oferuje nowa Toyota Rav4.

Pasażerowie mają możliwość ładować swoje telefony indukcyjnie w dolnej części konsoli środkowej, sparować je przez USB lub zalogować do sieci 4G Wifi. Inteligentne ustawienia wykorzystują sztuczną inteligencję, aby znaleźć właściwe miejsce do siedzenia i kierownicy, klimat i ustawienia audio. Siedem siedzeń w trzech rzędach pozwala według Land Rovera na 24 konfiguracje ustawienia foteli. Siedzenia w rzędzie drugim są ruchome, oparcie jest dziwlone stosunku 40:20:40. Nowe materiały użyte wewnętrz mają sprawic, że Land Rover ma być samochodem o wyższej jakości wykończenia.

Źródło: moto.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA