fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MOTO Parking

Szwajcarzy będą mieli swój supersamochód o mocy 2000 KM

Elektryczny czy z napędem hybrydowym? 1200 czy ponad 2000 KM? W firmie Morand Cars klient będzie mógł sobie wybierać nie tylko dodatki, ale i rodzaj napędu.

W wersji w pełni elektrycznej Morand Hypercar ma być napędzany czterema silnikami elektrycznymi o łącznej mocy ponad 2000 KM. Szwajcarski super samochód ma osiągać prędkość maksymalną ponad 400 km/h. To lekki elektryk, którego masa własna ma nie przekraczać 1300 kg. Pojemność baterii wystarczy tylko na przejechanie 300 km. Za to po podłączeniu do szybkiej ładowarki niewielki akumulator powinien ładować się w mniej niż 10 minut.

Dwumiejscowy samochód z karoserią zbudowaną w całości z karbonu będzie miał również do wyboru inny napęd. Alternatywnie planowany jest w wersji hybrydowej, która łączy silnik spalinowy V10 z trzema silnikami elektrycznymi. Wydajność systemu określa się na ponad 1200 KM. Według szacunków ta wersja ma masę własną 1,4-tony i osiąga 200 km/h w czasie 6,3 sekundy. Firma Morand również w tym przypadku określa prędkość maksymalną na ponad 400 km/h. Baterie hybrydy mają ważyć około 65 kg i ma to pozwolić na przejechanie 70 km wyłącznie na napędzie elektrycznym. Auto ma pojawić się w 2030 roku w sprzedaży.

Źródło: moto.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA