fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MOTO Parking

Dwie gwiazdki dla Dacii, pięć dla e-SUV-ów Skody i VW

Według najnowszych testów zderzeniowych przeprowadzonych przez EuroNCAP, Dacia Sandero Stepway otrzymała jedynie dwie gwiazdki. O wiele lepiej poszło elektrycznym modelom z grupy Volkswagena. Skoda Enyaq iV oraz Volkswagen ID.4 uzyskały maksymalne noty.

Ostatnie testy zderzeniowe przeprowadzone przez EuroNCAP okazały się nie zbyt udane dla Dacii Sandero Stepway. Jeden z najnowszych modeli rumuńskiego producenta wykazał się stosunkowo dobrą ochroną dorosłych pasażerów (72 procent) oraz dzieci (70 procent), ale stracił w kategorii ochrony pieszych oraz systemów asystujących gdzie uzyskał odpowiednio 41 i 42 procent. W efekcie ogólna nota dla tego auta wyniosła jedynie 2-gwiazdki. Gdyby do oceny końcowej brane były jedynie dwie pierwsze kategorie, to Sandero nie wypadłoby aż tak źle i otrzymałoby 4 gwiazdki, czyli całkiem nieźle.

Dacia Sandero Stepway

Michiel van Ratingen, sekretarz generalny Euro NCAP zauważył, że największy postęp w przypadku bezpieczeństwa dokonywany jest dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii zapobiegającym wypadkom. – Najwyraźniej Dacia znalazła swój rynek i trzyma się go, ale dwugwiazdkowa ocena pokazuje niewielkie ambicje, nawet jak na tani produkt.

VW ID.4

O wiele lepiej w ocenie końcowej wypadły dwa elektryczne auta z grupy Volkswagena. Skoda Enyaq iV oraz Volkswagen ID.4 zostały wyróżnione maksymalną oceną 5-gwiazdek. Agencja do spraw bezpieczeństwa (EuroNCAP) podkreśllił, że odpowiednio zaprojektowana konstrukcja pozwoliła na uzyskanie 90 procentowego wyniku dla ochrony dorosłych pasażerów i 89 procentowego rezultatu w przypadku ochrony dzieci.

Skoda Enyaq iV

VW ID.4

Skoda Enyaq iV

Źródło: moto.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA