fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MOTO Dwa kółka

Coraz mniej kradzieży rowerów

fot. AdobeStock
Jazda na rowerze stała się bardzo popularna w czasach pandemii. Nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Czy większa ilość rowerów oznacza więcej kradzieży? Niemcy opublikowali raport za 2020 rok.

Okazuje się, że u naszych zachodnich sąsiadów w minionym roku liczba skradzionych rowerów nieznacznie spadła. Stowarzyszenie Niemieckiego Przemysłu Ubezpieczeniowego (GDV) zgłosiło w 2020 roku kradzież około 145 000 ubezpieczonych rowerów., To o 5000 mniej niż w 2019 r. Ponadto w policyjnych statystykach odnotowano 115 000 skradzionych nieubezpieczonych rowerów. W sumie statystyki policyjne wykazały w roku 2020 liczbę 260 000 skradzionych rowerów, co oznacza spadek kradzieży o 6 procent.

fot. AdobeStock

Chociaż do ubezpieczycieli zgłoszono mniej skradzionych rowerów jako skradzionych, ro ich wartość wzrosła. Średnia szkoda opiewała na 730 euro za rower. W poprzednim roku było to 720 euro, a dziesięć lat temu średnie odszkodowanie wyniosło 400 euro. GDV zakłada, że ??trend w kierunku drogich rowerów, takich jak e-rowery, spowoduje dalszy wzrost wysokości odszkodowań w ciągu najbliższych kilku lat.

Źródło: moto.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA