fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MOTO Biznes

Ruszyła produkcja szóstej generacji Opla Corsy

W hiszpańskiej fabryce Groupy PSA w Saragossie ruszyła produkcja szóstej generacji Opla Corsy. Na otwarciu pojawili się zacni goście: Król Hiszpanii Filip VI, prezes zarządu PSA Carlos Tavares oraz dyrektor generalny firmy Opel Michael Lohscheller.

Szósta generacja miejskiego modelu Opla ma być nowocześniejsza, wydajniejsza, bardziej dynamiczna i atrakcyjniejsza od swoich poprzedników. Tak w swoim komunikacie prasowym Opel zapowiada rozpoczęcie produkcji Corsy. Dziwne żeby było inaczej, bo bycie lepszym od poprzedników jest chyba jednym z głównych zadań nowego modelu. Faktem jest, że Corsa jest jednym z najbardziej dopracowanych aerodynamicznie samochodów w swojej klasie. Jest także znacząco lżejsza od dotychczasowego modelu. Najlżejsza Corsa waży poniżej 1000 kilogramów. W ofercie znalazły się silniki, które mają się charakteryzować mniejszym zużyciem paliwa i niższą emisją CO2 w porównaniu z jednostkami montowanymi w Corsie poprzedniej generacji.

Od lewej: Carlos Tavares, prezes zarządu PSA, Filip VI, Król Hiszpanii, nowy Opel Corsa, Michael Lohscheller, dyrektor generalny firmy Opel.

„Corsa jest nie tylko jednym z najbardziej udanych modeli w najnowszej historii — o czym świadczy około 14 milionów egzemplarzy sprzedanych w ciągu ostatnich 37 lat — ale także jednym z kamieni milowych naszej ofensywy elektryfikacyjnej. Już na początku 2020 roku w Saragossie uruchomimy również produkcję elektrycznej Corsy-e. Będzie to pierwszy w pełni elektryczny Opel produkowany w Europie. W ten sposób wyraźnie sygnalizujemy, że wraz z nową Corsą wprowadzamy do fabryki w Saragossie przyszłość, oraz że Opel stawia na elektryczność” — powiedział dyrektor generalny firmy Opel, Michael Lohscheller.

Opel Corsa-e.

Nowa Corsa to bardzo ważny model dla Opla. Na małych modelach firmy nie zarabiają najwięcej, ale sukces pozwoli swobodniej kształtować przyszłość Niemców w koncernie PSA. Patrząc z tej perspektywy nie dziwi na otwarciu produkcji wizyta Tavaresa i Lohschellera.

Nowy Opel Corsa.

Źródło: moto.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA