fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Urząd Lotnictwa Cywilnego ma prezesa

materiały prasowe
Piotr Samson, dotychczasowy p.o. prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC), został 22 grudnia 2016 prezesem tej instytucji. Od lica 2016 był p.o. prezesa po odwołaniu Witolda Ołowskiego.

Nowy szef ULC jest od wielu lat związany z branżą lotniczą, menedżerem z ponad 20 letnim stażem zawodowym, głównie w transporcie lotniczym. Absolwent Politechniki Warszawskiej (Organizacja i Zarządzanie Przemysłem). MBA zrobił na Uniwersytecie Cranfield w Wielkiej Brytanii, potem jeszcze studiował na Wydziale Handlu Uniwersytetu Galway w Irlandii.

Z lotnictwem związał się zawodowo w 1993 roku. Zaczynał od pracy w Polskich Liniach Lotniczych LOT na stanowisku specjalisty ds marketingu. W 2007 roku odpowiadał w LOT już za całą politykę marketingową firmy oraz standardy obsługi klienta.

Współtworzył dwie linie lotnicze w Polsce: w latach 2010 -2011 jako dyrektor marketingu w Enter Air założonej przez byłych pracowników LOTu i nieskokosztowej Centralwings, dzisiaj największej operującej z Polski linii czarterowej. Natomiast w roku 2012 przeszedł do powstającego Bingo Airways, gdzie również odpowiadał za sprzedaż i marketing.

Ostatnie dwa lata przed przejściem do ULC prowadził własną działalność, w której odpowiedzialny był za doradztwo marketingowo – sprzedażowe i współpracował m.in z Unileverem, Shellem, oraz Telekomunikacja Polska.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA