fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

T.Dirks: z łączności do lotnictwa

Rada nadzorcza Lufthansy dokooptowała do jej zarządu prezesa Telefoniki w Niemczech z zadaniem pokierowania rozwojem taniej linii Eurowings, która szybko zwiększa obecność we Europie.
Thorsten Dirks zastąpi wieloletniego członka kierownictwa Lufthansy, Karla Ulricha Garnadta, który w styczniu osiągnie wiek 60 lat i po wygaśnięciu z nim umowy 30 kwietnia 2017 przejdzie na emeryturę. Dirks przejmie od 1 maja odpowiedzialność za Eurowings i segment usług lotniczych, Garnadt będzie mu doradzać.
Eurowings jest reakcją Lufthansą na odzyskanie udziału rynkowego, straconego na rzecz tanich przewoźników, Ryanair i easyJet. Ma stać się trzecią w Europie linia wożącą podróżnych bez przesiadek, po zawarciu umowy leasingu do 40 samolotów wraz załogami od Air Berlin i przejęciu reszty Brussels Airlines.
Dirks (rocznik 1963) jest z wykształcenie inżynierem elektrykiem i łączności, zaczął do pracy w wojsku, od 2003 r. był prezesem operatora E-Plus, od 2014 r. został szefem Telefonica Deutschland, m.in. odpowiadał za markę O2. Według prezesa Lufthansy, Carstena Spohra, udowodnił, że można osiągnąć sukces ekonomiczny połączony z kontrolą kosztów.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA