LOT: związkowcy zapowiadają strajk na 1 maja

Fotorzepa, Robert Gardziński
Strajkujemy 1 maja – twierdzą związkowcy z PLL LOT. Zarząd spółki zapewnia zaś, że zrobi wszystko, by rejsy odbyły się zgodnie z rozkładem.

– Strajk będzie – przekonywali związkowcy podczas konferencji prasowej w piątek późnym wieczorem. Trzy godziny wcześniej prezes LOT Rafał Milczarski przekonywał, że majówka jest bezpieczna. – Sąd przychylił się do wniosku zarządu i zakazał przeprowadzenia strajku na podstawie referendum związków zawodowych – tłumaczył.

Związkowcy z ZZ Pilotów Komunikacyjnych i ZZ Personelu Pokładowego i Lotniczego inaczej interpretują decyzję sędziego Filipa Kochana, który podpisał się pod zakazem majówkowego protestu. Ich zdaniem skoro sąd nie zabronił akcji na Lotnisku Chopina w Warszawie, tylko strajku ogólnopolskiego, to ich protest będzie legalny. Dwa najpotężniejsze związki w LOT apelują do pozostałych czterech, aby przyłączyły się do protestu. Związkowcy informują również, że rozważają strajk ostrzegawczy, do którego ich zdaniem mają prawo w sytuacji, kiedy pracodawca uniemożliwia bądź utrudnia akcję strajkową. Jednocześnie mnożą postulaty. Już nie chodzi im jedynie ...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL