Przewoźnicy chcą większych lotnisk. To szansa dla CPK w Baranowie

Adobe Stock
Europejskie porty się korkują: wydłużają się kolejki samolotów oczekujących na start, a odprawy pasażerów trwają coraz dłużej.

W transporcie lotniczym zbliża się wielki kryzys infrastrukturalny. Będzie on szczególnie dotkliwy w Europie – ostrzega Alexandre de Juniac, dyrektor generalny Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Powietrznych (IATA).

Tę opinię podziela Eamonn Brennan, dyrektor generalny Agencji Eurocontrol, nadzorującej ruch lotniczy w Europie. – Nadchodzące lato powinno być bardzo korzystne dla linii lotniczych, nie przewiduję również strajków kontrolerów ruchu lotniczego. Ale nie znaczy to, że loty nad Europą będą się odbywały płynnie. Powód: korki na samych lotniskach, przy wejściu do samolotów i wydłużające się kolejki maszyn gotowych do startu. Powstało prawdziwe wąskie gardło europejskiego transportu lotniczego. I bardzo trudno je będzie rozładować – mówi „Rzeczpospolitej" szef agencji.

Rośniemy najszybciej

– Popyt na podróże jest szczególnie widoczny w Europie Środkowej i Wschodniej, to właśnie tam rządy będą się przez najbliższe lata bory...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL