fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przed nami wysyp nowych połączeń lotniczych

Tanie linie lotnicze easyJet wróciły na lotnisko Chopina w Warszawie po wielu latach przerwy
Fotorzepa, Piotr Guzik
Już zima 2019 r. zapowiada się na naszych lotniskach interesująco. Ale dopiero latem Polska stanie się jednym z najlepiej skomunikowanych krajów w tej części Europy.

Najwięcej nowych kierunków zaoferują Ryanair, Wizz Air i LOT. Czternaście polskich lotnisk zaproponuje prawie 450 regularnych połączeń. W rozkładzie zimowym najciekawszymi nowościami są: Amman, dokąd Ryanair poleci z Modlina i Krakowa, a także Marrakesz, do którego będzie latał z Warszawy węgierski Wizz Air. Ciekawostką jest pojawienie się w Warszawie brytyjskiego easyJeta z Bazyleą jako całkiem nowym kierunkiem, ale i Londynem, Genewą i Berlinem, co spowoduje konkurencję dla połączeń LOT, dotychczas jedynej linii latającej tam z Lotniska Chopina.

Jednak to krakowskie Balice zanotują największą liczbę nowych przewoźników. W 2019 r. pojawią się tam należący do Ryanaira Laudamotion, Blue Air oraz niskokosztowa Transavia. I dziewięć nowych połączeń: oprócz Ammanu również Londyn Luton, Leeds, Tel Awiw, Eindhoven, a także Kijów i Lwów oraz Turyn, do którego pasażerów zawiezie Blue Air. Ryanair przywrócił loty do izraelskiego Ejlatu i nie zlikwidował na sezon zimo...

REKLAMA
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA