fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Więcej LOTu na Bałkanach

materiały prasowe
Chorwacka Rijeka i stolica Albanii Tirana, to nowe połączenia LOTu , które zostaną uruchomione w sezonie letnim 2020

Na przyszłoroczne lato polski przewoźnik powróci też do trzech innych bałkańskich portów Splitu, Zadaru, Warny , a także na grecką wyspę Korfu.

Połączenia do Rijeki i Tirany zaplanowano raz w tygodniu od czerwca do września 2020 roku. Po raz pierwszy do stolicy Albanii LOT wystartuje 13 czerwca . Do położonej nad północnym Adriatykiem Rijeki poleci od 7 czerwca. W sumie więc w szczycie sezonu LOT będzie wykonywał połączenia do pięciu miast w Chorwacji: Splitu, Zadaru, Rijeki, Dubrownika (z Warszawy i Krakowa) oraz do Zagrzebia.

- Nasze doświadczenia z ubiegłych lat pokazały, że pasażerowie chętnie wypoczywają nad Adriatykiem, dlatego zdecydowaliśmy uruchomić bezpośrednie rejsy do nowego chorwackiego portu -  Rijeki. Liczymy na to, że skorzystają również z okazji by odwiedzić w przyszłym roku Tiranę . Podróż z Warszawy do stolicy Albanii zajmie nieco ponad dwie godziny – mówi Michał Fijoł, Członek Zarządu ds. handlowych LOT-u.

Latem LOT będzie obsługiwał 20 tras do tego regionu z Warszawy, Krakowa i Budapesztu – oprócz sezonowych połączeń do Tirany, Warny, chorwackich portów i na Korfu, linia poleci także do Skopje, Podgoricy, Belgradu, Sofii, Bukaresztu, Kluż Napoki i Lubljany, dokąd LOT zwiększył liczbę rejsów po upadku słoweńskiej Adrii. Do Rijeki, Splitu i Zadaru poleci Embraerami, do Tirany B737-800.

LOT wyraźnie zwiększa latem 2020 swoją siatkę także dodając rejsy z Budapesztu do 6 europejskich miast. 30 marca 2020 r. rozpocznie bezpośrednie rejsy do czterech europejskich miast z Węgier do Sofii, Pragi, Belgradu i Stuttgartu. Wtedy też wystartują zapowiadane wcześniej loty do Bukaresztu i Brukseli.

W maju dołoży również rejsy z Krakowa do Nowego Jorku (JFK), a w sierpniu z Warszawy do San Francisco zwiększając tym samym ofertę podróży za Atlantyk.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA