fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Więcej Polaków poleci do Izraela

123RF
LOT od dzisiaj lata z pięciu krajowych lotnisk Lublina, Poznania, Wrocławia, Gdańska i Warszawy. Z tej okazji, ze specjalną wizytą przyjechał do Warszawy Yariv Lavin, Minister Turystyki Izraela.

To część strategii polskiego przewoźnika, który stara się rozwijać nie tylko w centrum przesiadkowym w Warszawie, ale również i w portach regionalnych. W najbliższy poniedziałek, 3 lipca LOT poleci z Krakowa do Chicago.

- Izrael z roku na rok staje się coraz popularniejszym,   kierunkiem podróży Polaków szukających wypoczynku w basenie Morza Śródziemnego. Dzięki współpracy z Ministerstwem Turystyki Izraela mogliśmy zaoferować naszym pasażerom 19 połączeń tygodniowo z 5 portów w całej Polsce, do jednego z najbardziej atrakcyjnego pod względem turystycznym regionu w basenie Morza Śródziemnego – powiedział Rafał Milczarski, prezes LOT.

Rejsy z Lublina do Tel Awiwu odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek, z Wrocławia we wtorek i piątek, z Gdańska w każdą niedzielę, a z Poznania w każdą środę. Dodatkowo LOT niemal podwoił liczbę połączeń między Warszawą do Tel Awiwem dokładając  jeszcze jeden rejs w ciągu dnia w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele. Wszystkie rejsy docelowo obsługiwane będą nowoczesnymi samolotami Boeing 737-800 NG.

Izrael już dziś znajduje się w czołówce najpopularniejszych kierunków podróży na świecie. Wysoką pozycję w turystyce Izrael zawdzięcza różnorodności, dobrej infrastrukturze, pogodzie i licznym atrakcjom, która sprzyjają zwiedzaniu i wypoczywaniu praktycznie cały rok. Z kolei sam Tel Awiw jest najlepszym punktem wypadowym na wyjazdy nad Morze Martwe czy wybrzeże zarówno Morza Śródziemnego jak i Morza Czerwonego.

LOT poleci do Tel Awiwu Boeingami 737-800 NG, które mogą pomieścić na pokładzie 186 pasażerów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA