Na corocznej biesiadzie literackiej  pojawią się jak zwykle pisarze, poeci, ilustratorzy, literaturoznawcy i aktorzy. Podczas tradycyjnego kiermaszu książek wydawcy zapowiedzieli specjalne, imieninowe bonifikaty.

Z okazji trwającego właśnie roku Josepha Conrada w programie literackich imienin znalazły się rozmowy z wybitnymi tłumaczami o tajnikach przekładu dzieł pisarza, a znawcy twórczości obcojęzycznego Polaka spierać się będą o to „Czyj jest Conrad”. Prof. Jerzy Bralczyk zaś opowie o słowach, które pokonują bariery języków narodowych.

Imieniny Jana to też okazja, by spotkać i posłuchać ulubionych pisarzy: podczas poważnych dyskusji, (m.in. z Hanną Krall), ale również przy kawiarnianych stolikach. W tym roku zaproszeni są także najciekawsi polscy twórcy komiksów.

Jednym z ważniejszych punktów programu imienin bywa mecz poetycki. Prowadzącym jest Grzegorz Markowski (ten ze „Szkła kontaktowego”, a nie z grupy Perfect). Rywalizacja aktorów na interpretacje wierszy odbywa się w tym roku pod hasłem: „O podróżach nie tylko do jądra ciemności”. „Pieśń świętojańską o Sobótce” Jana Kochanowskiego wykona zespół Mikromusic, a część muzyczną dopełni dansing pod rozgwieżdżonym niebem.

Wśród atrakcji dla dzieci: imieninowy przegląd bajek (czyta Jolanta Fraszyńska), spotkanie z autorkami książki o elementarzach z całego świata „Ala ma kota. A Ali?”, warsztaty z konstruowania (i wodowania) żaglowców z projektantem Michałem Jońcą oraz wieczorny spektakl na podstawie Baśni cygańskich Jerzego Ficowskiego. Wielką atrakcją będzie instalacja artystyczna Izabelli Rutkowskiej „Zobaczyłem w ogrodzie ogromną książkę”, połączona z warsztatami abstrakcyjnego myślenia. Od 11 do 19 będzie można zwiedzać Pałac Rzeczypospolitej.