Festiwal fantastyki: Polcon, czyli fantastyczne światy

materiały prasowe
To najważniejszy polski festiwal fantastyki, organizowany od 1985 roku w różnych miejscowościach. Teraz, od 18 do 22 sierpnia zagościł – po raz drugi zresztą – we Wrocławiu.

Festiwal miłośników wszelakich odmian fantastyki ma w tym roku niezwykle bogaty program, obejmujący literaturę, film, multimedia, gry planszowe, komputerowe i zagadnienia naukowe, od archeologii do psychologii i fizyki.

We wrocławskiej Hali Stulecia, gdzie rozlokował się Polcon, dominuje jednak literatura. Międzynarodowy charakter nadaje mu Eurokonferencja. Jej gośćmi są znakomici autorzy, choćby legenda literackiego horroru Jack Ketchum, którego Stephen King nazwał „najstraszniejszym facetem w Ameryce”, autor powieści i opowiadań, m.in. „Dziewczyna z sąsiedztwa”, „Straceni”, „ Red”, „Królestwo spokoju”.

 

Przyjechał też Edward Lee – specjalista od prozy ekstremalnej, autor kilkudziesięciu książek z gatunku horroru. Do tej pory w Polsce ukazały się trzy jego powieści: „Sukkub”, „Ludzie z bagien”, „Golem” oraz kilka opowiadań. Obecnie Lee próbuje swoich sił także jako reżyser; niedawno premierę miał jego film „The Walking Woman”. Z kolei Ian Wat...

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL