fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

11 milionów pasażerów na lotnisku Chopina

Pasażerkę z numerem 11 111 111 powitała na lotnisku parada
materiały prasowe
Bilet dla dwóch osób na lot do Tokio i kartę wstępu do executive lounge'u dostała pasażerka, która w tym roku została obsłużona na lotnisku Chopina w Warszawie jako 11 111 111

11 111 111 pasażerów obsłużyło lotnisku Chopina w 2015 roku. Nigdy wcześniej aż tyle ludzi nie korzystało z usług warszawskiego portu. Jubileuszowym pasażerem okazała się Barbara Borkała, która przyleciała do Warszawy z Wiednia samolotem Embraer 195 Polskich Linii Lotniczych LOT.

Jak opisuje rzecznik prasowy lotniska Przemysław Przybylski, powitała ją muzyczna parada i deszcz z confetti. Czekał na nią też tort. - Nie spodziewałam się takiego powitania, ale bardzo mi miło. Lubię lotnisko Chopina, bo jest eleganckie i przyjazne pasażerom. Myślę, że możemy być z niego dumni – powiedziała Borkała.

Lotnisko Chopina uhonorowało jubileuszową pasażerkę kartą „Dobry start" uprawniającą do rocznego wstępu dla dwóch osób do poczekalni executive lounge, a LOT przekazał jej bilet dla dwóch osób do wykorzystania na bezpośredni rejs do Tokio w przyszłym roku.

- To dla nas wyjątkowe wydarzenie, ponieważ pierwszy raz w historii warszawskie lotnisko przekracza liczbę 11 milionów obsłużonych pasażerów. Dołączamy tym samym do grona największych i najważniejszych portów lotniczych w Europie Środkowej – powiedział cytowany w komunikacie dyrektor lotniska Chopina Michał Kaczmarzyk.

Poprzedni najlepszy wynik lotnisko osiągnęło w 2013 r., kiedy to obsłużonych zostało 10,6 mln pasażerów. Obecna przepustowość lotniska przekracza 26 mln pasażerów rocznie. Do jej zwiększenia przyczyniło się zakończenie najważniejszych inwestycji, przede wszystkim przebudowy „buraczkowej" części terminala, a także uruchomienie w październiku nowej strefy odpraw LOT-u. - Nowa strefa odpraw, z której już korzystają nasi pasażerowie, to dopiero początek. Już za kilka dni rozwiniemy skrzydła i otworzymy kilkanaście nowych połączeń, w tym od 13 stycznia połączenie dalekiego zasięgu do Tokio – powiedział Marcin Celejewski, p.o. prezes zarządu LOT-u.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA