fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

10 procent więcej turystów na greckich lotniskach

Pixabay
47,2 miliona pasażerów obsłużyły w pierwszych jedenastu miesiącach 2015 roku greckie lotniska. Wśród typowo wakacyjnych portów lotniczych najlepsze wyniki uzyskały te na wyspach Kreta i Rodos

Grecki Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, że od stycznia do listopada 2015 roku greckie lotniska obsłużyły 47,2 miliona pasażerów (zarówno przylatujących jak i odlatujących), co przekłada się na wzrost o 10,2 procent w stosunku do takiego samego okresu ubiegłego roku.

W tym samym czasie liczba operacji lotniczych była większa o 5,3 procent, osiągając wartość prawie 417 tysięcy lotów. Większość, bo niemal 246 tysięcy stanowiły rejsy zagraniczne. Liczba tych ostatnich wzrosła o 8,9 procent. Lotów krajowych było natomiast o 20,8 procent więcej (rok do roku).

Najlepsze wyniki zanotowały lotniska w Atenach (1,2 miliona pasażerów), Salonikach (366 tysięcy), Heraklionie (88 tysięcy) i w Chanii (75 tysięcy) na Krecie oraz na Rodos (66 tysięcy). Dobrym miesiącem okazał się listopad, w którym greckie lotniska zanotowały wzrost o 13,7 procent (1,98 miliona pasażerów), przy czym liczba podróży krajowych (wzrost o 20,8 procent) rosła szybciej niż lotów zagranicznych (8,9 procent).

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA