fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

LOT zawiezie latem Polaków do Dubrownika

ROL
LOT uruchomią w przyszłym roku nowe połączenie do Dubrownik. Rejsy początkowo będą obsługiwane trzy, a w szczycie sezonu, sześć razy w tygodniu

Pierwszy lot ma się odbyć 3 maja 2018 r. Od czwartku w sprzedaży dostępne są także bilety na sezonowe połączenia do Puli i Zadaru. Oznacza to, że w sezonie letnim 2018 pasażerowie LOT-u będą mogli wybrać się w podróż do pięciu chorwackich miast. W sumie będzie to 21 połączeń tygodniowo z Warszawy do Dubrownika, Zagrzebia, Splitu, Puli i Zadaru.

- Chorwacja z roku na rok jest coraz popularniejsza wśród pasażerów, należy do jednego z najchętniej wybieranych przez Polaków wakacyjnych kierunków w basenie Morza Śródziemnego - mówi cytowany w komunikacie dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u Adrian Kubicki. - Swą popularność zawdzięcza przede wszystkim słonecznej pogodzie, regionalnej kuchni, a także architekturze.

Dodał, że spółka jest przekonana, że dzięki wzbogaconej ofercie "Polacy tym chętniej zdecydują się odwiedzić Dubrownik i inne chorwackie miasta i zaplanować dłuższy urlop lub weekendowy wyjazd". - To najlepsza oferta podróży do tego regionu obecnie dostępna na rynku – ocenia.

Nowe połączenia do Dubrownika będą realizowane embraerami 170, 175 i 195. Początkowo - od 3 maja trzy razy w tygodniu, od 21 maja - pięć, a od 28 czerwca - sześć. W szczycie sezonu letniego 2018 r. samoloty wystartują z Warszawy do Dubrownika w każdy poniedziałek, środę, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę.

Z kolei loty do chorwackich kurortów: Splitu (od 16 maja do 14 października) i Zadaru (od 5 maja do 13 października) będą realizowane dwa razy w tygodniu. Do Puli będzie można wybrać się co tydzień już od 3 czerwca do 14 października.

Rejsy do Dubrownika i pozostałych miast w Chorwacji będą wykonywane Embraerami, a także Bombardierami Q400 LOT-u w konfiguracji trzech klas: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej.

Jak czytamy w komunikacie, z połączeń do Chorwacji będą mogli skorzystać także pasażerowie - przesiadający się przez hub w Warszawie - z innych miast w Europie Zachodniej i Północnej a także z Azji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA