fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

Emirates rozszerzy siatkę połączeń w Chinach

materiały prasowe
W maju 2016 roku arabski przewoźnik uruchomi cztery loty tygodniowo do Yinchuanu i Zhengzhou w Chinach

Linie Emirates zapowiedziały rozszerzenie swojej siatki połączeń na obszarze Chin kontynentalnych. 3 maja 2016 roku przewoźnik uruchomi cztery loty tygodniowo do Yinchuan (INC) i Zhengzhou (CGO), które obsługiwane będą przez boeinga 777-200LR. Połączenia zwiększą ofertę przewoźnika w części kontynentalnej kraju do pięciu miast, wśród których znajduje się Pekin, Szanghaj i Kanton.

Yinchuan, stolica regionu Ningxia, położona jest na zachód od rzeki Huang He i na wschód od gór Helan Shan. Ze względu na liczną społeczność muzułmańską miasto służy jako punkt łączący Chiny z krajami arabskimi i stanowi ośrodek współpracy gospodarczo-handlowej i wymiany kulturalnej między Chinami a Bliskim Wschodem.

Zhengzhou, stolica prowincji Henan i ważny węzeł komunikacyjny Chin Centralnych, to ośrodek edukacyjny, technologiczny i gospodarczy kraju. Dzięki swojej strategicznej lokalizacji Zhengzhou, drugie pod względem wielkości miasto Chin Centralnych, stało się jednym z największych ośrodków gospodarczych w kraju.

- Dzięki nowym strategicznym połączeniom będziemy mogli wspierać rozwój stosunków handlowych Chin z resztą świata, w szczególności ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i innymi krajami arabskimi. Wierzymy, że nowe, międzynarodowe loty Emirates pomogą stworzyć takie możliwości w chińskiej branży turystycznej i handlowej, które w innym przypadku by nie powstały – mówi Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu grupy Emirates, cytowany w komunikacie prasowym.

Loty nr EK326 Emirates do Yinchuanu i Zhengzhou z Dubaju zaplanowano na wtorki, środy, piątki i soboty na godzinę 2:45 (według rozkładu letniego) z lądowaniem w porcie lotniczym Yinchuan Hedong International o 13:35. Następnie, o 15:20, samolot startować będzie z Yinchuan, a o 17:00 lądować na lotnisku Zhengzhou Xinzheng International. Lot powrotny nr EK327 z Zhengzhou wyznaczono na 21:10 z lądowaniem w Yinchuanie o 22:55. Następnego dnia samolot wystartuje z Yinchuanu 40 minut po północy, a wyląduje w Dubaju o 4:30.

Połączenia będzie obsługiwał trzyklasowy boeing 777-200LR, który będzie mógł przewieźć 266 pasażerów na pokładzie i 14 ton cargo w luku bagażowym.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA