fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

Ryanair bez zniżki we Frankfurcie

AFP
Ryanair jednak nie skorzysta ze specjalnych rabatów na lotnisku we Frankfurcie. Zdaniem ministerstwa transportu Hesji wykraczałoby to poza obowiązujące przepisy

Lotnisko we Frankfurcie nie będzie udzielać specjalnych rabatów nowym przewoźnikom, którzy rozpoczynają z nim współpracę. Ostatnie doniesienia o niższych cenach dla Ryanaira, który zamierza rozpocząć loty z metropolii w przyszłym roku, wzbudziły w branży wiele kontrowersji. Do sprawy ustosunkował się nawet minister gospodarki i transportu landu Tarek Al-Wazir. Według resortu korzystniejsze warunki handlowe dla przewoźników, którzy dopiero rozpoczynają współpracę z lotniskiem lub do tej pory prowadzili na nim operacje w niewielkim zakresie, byłyby wykroczeniem przeciwko obowiązującym przepisom.

– Nie podejmowaliśmy w tym przypadku żadnych decyzji: ani przeciw Ryanairowi, ani na jego korzyść, ani przeciwko jakiejkolwiek innej linii lotniczej – wyjaśnia Al-Wazir. Jak mówi, ministerstwo nie chciało, by z powodu rabatów dla nowych ucierpieli przewoźnicy, którzy z lotniskiem we Frankfurcie już współpracują.

Nowe zasady handlowe opierają się na trzech filarach. Po pierwsze, od nowego roku o 15 procent podrożeją operacje startu i lądowania dla głośnych samolotów. Land chce, by przewoźnicy do obsługi tras do i z Frankfurtu wykorzystywali swoje najcichsze maszyny. Ma to skłonić ich do modernizacji floty. Po drugie, przewoźnicy, których samoloty wyposażone są w system precyzyjnego podejścia do lądowania wspomaganego satelitarnie (Ground Based Augumentation System), będą mogły liczyć na rabaty. Po trzecie, lepsze warunki handlowe otrzymają ci przewoźnicy, którzy we Frankfurcie obsługują najwięcej pasażerów.

– Tym samym znika system rabatów dla linii, które dopiero pojawiają się na lotnisku we Frankfurcie albo były na nim do tej pory obecne w niewielkim stopniu – ocenia Al-Wazir.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA