fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

Airberlin zwiększa liczbę połączeń z Polską

Filip Frydrykiewicz
Airberlin zwiększa liczbę lotów do i z Warszawy, Krakowa, Paryża i Tel Awiwu z berlińskiego lotniska Tegel. "Tym samym kontynuujemy zmianę swojego profilu na przewoźnika sieciowego" - pisze w komunikacie

- Wzmacniamy też nasze węzły komunikacyjne poprzez zwiększenie liczby rejsów przesiadkowych. Te dodatkowe usługi oznaczają nie tylko więcej lotów, ale również nowe połączenia i krótszy czas oczekiwania na drugą część lotu, co jest szczególnie ważne dla naszych klientów podróżujących służbowo - twierdzi cytowany w komunikacie dyrektor generalny Airberlin Stefan Pichler.

Wraz z dodatkowym codziennym połączeniem od 26 marca 2017 r. z portu Berlin-Tegel będą odlatywać cztery samoloty dziennie do Warszawy i Krakowa. Pasażerowie będą mogli korzystać z nowego codziennego połączenia z zachodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych (Los Angeles trzy razy w tygodniu i San Francisco cztery razy w tygodniu), które Airberlin będzie oferować od maja 2017 r. Dostępnych będzie wówczas dziesięć lotów tygodniowo pomiędzy wspomnianymi dwoma polskimi miastami i Nowym Jorkiem. Ponadto loty te zostaną włączone do całej sieci połączeń krajowych i europejskich, co oznacza, że w ofercie znajdzie się duża liczba kierunków.

Dwa razy dziennie do Tel Awiwu

Program lotów z Berlina do Tel Awiwu zostanie uzupełniony o dodatkowy codzienny lot. Od 26 marca 2017 r. Airberlin będzie obsługiwać dwa loty dziennie od poniedziałku do niedzieli przez cały rok. Liczne nowe połączenia w ramach sieci połączeń airberlin będą w związku z tym dostępne dla osób podróżujących do i z Tel Awiwu. W szczególności podróżujący do i z San Francisco skorzystają z nowego połączenia. Niemniej loty do czterech pozostałych portów docelowych w USA można będzie rezerwować jako loty łączone z przesiadką w Berlinie. Połączenia w ramach całej sieci połączeń krajowych i europejskich będą również dostępne z Berlina.

Cztery loty do Paryża na lotnisko Charlesa de Gaulle'a

Od 26 marca 2017 r. Airberlin zmienia swoją ofertę połączeń z Berlin-Tegel na paryskie lotnisko Paris Orly z dwóch lotów dziennie na cztery loty dziennie do portu Paris Charles-de-Gaulle, z korzystniejszymi porami odlotów.

Wszystkie długodystansowe połączenia dostępne z Berlina będą połączone z lotami do i z Paryża – zapewnimy codziennie maksymalnie dwa dalsze loty do Abu Zabi, Chicago, Los Angeles, Miami, Nowego Jorku (JFK) i San Francisco.

Loty te również zostaną włączone do całej sieci połączeń krótko-, średnio- i długodystansowych Airberlina. Co zaowocuje dużą liczbą połączeń, na przykład ze Sztokholmem, Göteborgiem, Kopenhagą, Helsinkami i Islandią. Jeśli chodzi o Europę Wschodnią, dostępne są loty do Budapesztu, Krakowa, Pragi i Warszawy. Połączenia z Mediolanem i Rzymem również prowadzą przez Berlin.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA