fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

Akcje Enter Aira jednak po 14 złotych

Marta Bogacz
Skończyły się zapisy na akcje polskiego przewoźnika czarterowego. Za 7 milionów udziałów (39,9 procent) Enter Air dostanie 98 milionów złotych. Pieniądze przeznaczy na odnowienie floty

Wcześniej była mowa o 17 złotych za akcję. Przy takiej kalkulacji do kasy spółki miało trafić 110 milionów złotych.

- Zrealizowaliśmy nasze założenia - zapewnia jednak Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i dyrektor Enter Air, cytowany w komunikacie prasowym. - Inwestorzy bardzo dobrze ocenili nasz model biznesowy i rynek na którym działamy. Pomimo wymagającej sytuacji na rynku kapitałowym popyt na akcje zgłoszony przez inwestorów przewyższył podaż. Dzięki emisji zyskaliśmy kapitał na odnowę floty samolotów na najnowocześniejsze maszyny boeing 737-800 i 737-8 MAX. Co bardzo ważne zyskujemy również wartościowych partnerów w akcjonariacie - dodaje.

Do inwestorów instytucjonalnych trafi 6,8 miliona akcji, stanowiących 38,8 procent w podwyższonym kapitale zakładowym Enter Air. Inwestorom detalicznym zostanie przydzielone 174 tysięcy akcji. Ze względu na duży popyt na akcje zapisy inwestorów detalicznych zostały zredukowane o 34,1 procent. Do pracowników Enter Air trafi z kolei 16 tysięcy akcji.

Zapisy dla inwestorów indywidualnych trwały od 25 listopada do 1 grudnia, a budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych - od 24 listopada do 2 grudnia. Do 7 grudnia inwestorzy instytucjonalni będą składać zapisy na akcje, a przydział i zamknięcie oferty nastąpią 8 grudnia.

Po przydzieleniu akcji nowi akcjonariusze będą mieć 39,9 procent akcji w kapitale zakładowym Enter Air, a dotychczasowi akcjonariusze zachowają pakiet kontrolny, z 60,1-procentowym udziałem w kapitale zakładowym. Dotychczasowi akcjonariusze zobowiązali się nie sprzedawać akcji przez rok.

Debiut na GPW nastąpi około 14 grudnia.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA