fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

Pełniejsze samoloty na lotnisku Chopina

Fotorzepa, Radek Pasterski
Kolejny rekordowy wynik lotniska Chopina. W listopadzie z usług warszawskiego portu skorzystało prawie 777 tysięcy pasażerów, o 4,1 procent więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem

Od stycznia do listopada warszawski port obsłużył 10,5 miliona osób, czyli niemal tyle samo ile w ciągu całego 2014 roku. Liczba pasażerów liczona rok do roku wrosła o 6,1 procent. W ruchu międzynarodowym podróżowało 9,393 miliona osób (wzrost o 7,4 procent), a w ruchu krajowym 1,089 miliona (-3,5 procent).

W listopadzie liczba pasażerskich operacji lotniczych, obejmująca operacje przewoźników tradycyjnych i ekonomicznych, spadła o 2,9 procent w porównaniu (rok do roku) i wyniosła łącznie 9,3 tysiąca.

- Od momentu otwarcia nowej części Terminala A liczba pasażerów z miesiąca na miesiąc przyrasta i ta tendencja utrzyma się w kolejnych latach. Już teraz wiemy, że wynik za cały rok 2015 będzie rekordowy i po raz pierwszy w historii przekroczymy 11 milionów pasażerów obsłużonych w ciągu jednego roku – mówi Radosław Paruzel, zastępca dyrektora lotniska Chopina, cytowany w komunikacie prasowym.

Już w grudniu lotnisko Chopina jako pierwsze otrzymało zaś nagrodę dla Najlepszego Partnera Firm Rent a Car. Wyróżnienia są przyznawane od ośmiu lat w czterech kategoriach: dla najlepszego serwisu mechanicznego, najlepszego serwisu blacharsko–lakierniczego, firmy użytkującej flotę najbardziej przyjazną środowisku (nagroda Eko Flota) oraz firmy najbardziej zaangażowanej w edukację kierowców (nagroda Bezpieczna Flota).

Lotnisko Chopina otrzymało nagrodę w nowo powstałej kategorii od branży Rent a Car skupionej w „Grupie Firm Rent a Car", czyli odrębnej i autonomicznej strukturze organizacyjnej PZWLP. Tworzą ją firmy: Avis, Budget, Hertz, Sixt, Express, Panek i 99rent.

Statuetkę wręczono 2 grudnia na Gali Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP).

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA