fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

Kraków Airport: Teneryfa najlepsza na jesień

materiały prasowe
W listopadzie na krakowskim lotnisku obsłużono ponad 311 tysięcy pasażerów. To o 12 procent więcej niż rok temu. Wśród nowych kierunków największą popularnością cieszyła się Teneryfa

Jest to najlepszy w historii listopadowy wynik i trzynasty z rzędu rekordowy miesiąc dla tego lotniska. Wzrost odnotowano również w liczbie operacji lotniczych. W listopadzie było ich 2635, o 3 procent więcej niż w listopadzie 2014 roku.

Z otwartych w listopadzie nowych połączeń na Wyspy Kanaryjskie i do Izraela skorzystało niemal 7 tysięcy pasażerów. Największe wypełnienie wśród nowych kierunków odnotowano na rejsach do i z Teneryfy – przekroczyło ono 91 procent.

Nowe kierunki okazały się strzałem w dziesiątkę – podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport, cytowany w komunikacie prasowym. – Loty na Teneryfę, Gran Canarię czy do Ejlatu to ciekawa oferta zwłaszcza w sezonie zimowym. Ryanair znakomicie wypełnił niszę zimowych połączeń do słonecznych, wypoczynkowych miejscowości.

W listopadzie średnie wypełnienie na rejsach rozkładowych wyniosło 83 procent (średnio 125 osób na pokładzie każdego rejsu).

Zbliżamy się do kolejnego kamienia milowego w rozwoju naszego lotniska – dodał Jan Pamuła. - Lada dzień znajdziemy się w prestiżowej kategorii lotnisk obsługujących ponad 4 miliony pasażerów rocznie.

Od początku roku w Krakow Airport obsłużono łącznie ponad 3,91 miliona pasażerów, o 10 procent więcej (ponad 366 tysięcy) niż w roku 2014.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA