fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

Air France - rodziny siądą, gdzie zechcą

materiały prasowe
Darmowe miejscówki dla rodzin z dziećmi, niepełnosprawnych i członków programu lojalnościowego oraz 20 euro dopłaty dla pozostałych pasażerów - Air France KLM wprowadza nowy system wyboru miejsc w klasie ekonomicznej

Jak podaje Air France KLM, ponad 70 procent siedzeń w samolotach jest zarezerwowane na miesiąc przed wylotem. Obydwaj przewoźnicy zdecydowali się więc wprowadzić nowy system, który ma zabezpieczyć potrzeby stałych klientów, rodzin z małymi dziećmi i podróżnych o ograniczonej sprawności ruchowej.

W nowym modelu wyboru miejsc na pokładzie w klasie ekonomicznej stali klienci (posiadacze platynowej, złotej lub srebrnej karty Flying Blue) oraz osoby, które zarezerwowały bilety w taryfie flex economy będą mogły wybrać miejsce w samolocie bez dodatkowych opłat w dowolnym czasie przed wylotem. Nowe zasady obejmą też dzieci podróżujące samotnie, osoby z określonymi wskazaniami medycznymi, podróżnych o ograniczonej sprawności ruchowej oraz rodziny z dziećmi poniżej 12. roku życia.

Wszyscy pozostali podróżni klasy ekonomicznej, którzy chcieliby wybrać sobie miejsce w samolocie wcześniej, zanim ruszy odprawa (np. w momencie zakupu biletu), będą mogli to zrobić tylko za dodatkową opłatą.

Rezerwacja wybranego przez pasażera miejsca w klasie ekonomicznej będzie teraz płatna 20 euro za każdy odcinek podróży. Istnieje także możliwość uiszczenia tej opłaty w milach (6500 mil).

W czasie odprawy, na 30 godzin przed odlotem na trasach międzykontynentalnych, wszyscy pasażerowie ze standardowymi biletami klasy ekonomicznej mogą wybrać miejsce na pokładzie bez żadnych opłat. Za dopłatą nadal można będzie jednak kupować miejsca o podwyższonym komforcie np. economy comfort, preferred seat itp.

Zmiany będą wprowadzane stopniowo. Pierwsza faza obejmie loty do wybranych miast w Azji, na Wyspach Karaibskich, w regionie Oceanu Indyjskiego oraz Ameryce Łacińskiej realizowane po 26 stycznia.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA