fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

Lotnisko we Wrocławiu - sześć razy Baltona

Projekty sklapów przygotowała londyńska pracownia The Design Solution. Ma ona nawiązywać do elementów architektury Wrocławia
materiały prasowe
Baltona otworzy sześć sklepów na wrocławskim lotnisku. To rezultat konkursu rozstrzygniętego przez Port Lotniczy Wrocław. Pierwsze otwarcia zaplanowano na grudzień

Baltona S.A. jest jednym z największych operatorów sklepów wolnocłowych na lotniskach regionalnych w Polsce. Do maja 2018 roku uruchomi sześć lokali w Porcie Lotniczym Wrocław – pięć w hali odlotów i jeden w strefie ogólnodostępnej - zapowiada w komunikacie.

- Port Lotniczy Wrocław jest jednym z najszybciej rozwijających się lotnisk w Polsce. Baltona wygrała konkurs i została wybrana, ponieważ spełniła wszystkie warunki i zapewniła wdrożenie oczekiwanych przez nas standardów obsługi pasażerów, co jest dla nas bardzo ważne – mówi cytowany w komunikacie lotniska jego prezes Dariusz Kuś.

Umowa została podpisana na pięć lat. Baltona zajmie 740 mkw. w hali odlotów Schengen. W największym lokalu będzie sprzedawać jedzenie, perfumy, kosmetyki, alkohol i wyroby tytoniowe. Nowością będzie Spirit of Poland, czyli sklep specjalizujący się w polskich produktach regionalnych. Firma otworzy również Fashion Boutique z ubraniami i biżuterią i Zoom, w którym pasażerowie będą mogli kupić książki i gazety.

To nie koniec. W hali odlotów non-Schengen (dostępnej dla podróżnych po przejściu kontroli paszportowej) Baltona uruchomi całkowicie nowy 20-metrowy lokal z produktami które suię najlepiej sprzedają. Z kolei w sklepie Landside Boutique o powierzchni 86 mkw. będą między innymi perfumy, kosmetyki, ubrania.

- Postanowiliśmy przywrócić "dwie ceny", co podkreśla zalety sklepów wolnocłowych i na pewno zostanie entuzjastycznie przyjęte przez pasażerów - wyjaśnia prezes Baltony Piotr Kazimierski, cytowany w komunikacie.

Nowe sklepy powstaną w miejscu dwóch lokali Heinemann Duty Free&Travel Value (jeden proponował perfumy i kosmetyki, drugi alkohol i wyroby tytoniowe), Virgin (książki, płyty, filmy), Emanuel Berg (oferta modowa), S&A Jewellery Design (biżuteria). Pasażerowie nadal będą mogli zrobić zakupy w sklepie Polski Folk z pamiątkami.

Port Lotniczy Wrocław ma około 4 tys. mkw. powierzchni komercyjnej (sale konferencyjne, galeria handlowa, gastronomia itd.). We wrześniu 2017 roku z jego usług skorzystało 293 tys. pasażerów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA