fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

Albania ma narodową linię lotniczą

Materiały promocyjne
Air Albania, pierwsza narodowa linia lotnicza Albanii, rozpoczęła działalność w połowie września. Przewoźnik powstał jako spółka joint venture z Turkish Airlines

Jak informuje dziennik „Daily Sabah", lot testowy Air Albania wykonała w połowie września z lotniska imienia Matki Teresy w Tiranie do Stambułu. Na pokładzie samolotu znajdowało się 80 albańskich studentów.

– Nie byłoby tu nas, gdyby nie inicjatywa i ogromne wsparcie prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana – mówił premier Albanii Edi Rama, a członek zarządu Turkish Airlines Mithat Görkem Aksoy, zapowiedział, że firma będzie dalej inwestować w Albanii. Na razie ogłoszono powołanie spółki, której kapitał zakładowy wynosi 30 milionów dolarów, i która ma się zajmować przewozem pasażerów i towarów.

Flotę Air Albania tworzy jeden airbus A319-100, z czasem ma być ona powiększana o kolejne airbusy. Pierwsze operacje lotnicze są wykonywane do Stambułu, w kolejnym kroku dodane zostaną kierunki europejskie i Stany Zjednoczone.

Air Albania należy w 49 procentach do Turkish Airlines, 41 procent akcji ma prywatna firma inwestycyjna MDN Investment, a 10 procent Albcontrol, która zarządza albańską przestrzenią powietrzną i reprezentuje rząd Albanii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA