Linie lotnicze i lotniska

Wizz Air wchodzi mocniej do Wrocławia

materiały prasowe
Na wrocławskim lotnisku Wizz Air postawi drugiego airbusa A320, by od marca przyszłego roku uruchomić cztery nowe trasy

Wizz Air zamierza latać z Wrocławia do Bazylei (wtorek, czwartek, sobota), Göteborga (poniedziałek, piątek), Kutaisi (wtorek, sobota) i Porto (wtorek, sobota) oraz zwiększyć liczbę operacji, dodając 16 lotów tygodniowo do już istniejących połączeń do Londynu, Eindhoven, Lwowa i Rejkiawiku.

Jak obliczył, w 2018 roku, będzie miał tygodniowo 800 tysięcy miejsc we wrocławskiej siatce połączeń, czyli o 60 procent więcej niż w tym roku. Od stycznia Wizz Air przewiózł 310 tysięcy pasażerów z i do Wrocławia, co stanowi wzrost o 29 procent w porównaniu z tym samym okresem 2016 roku. Wraz z ogłoszonymi dzisiaj czterema nowymi trasami będzie oferował z Wrocławia loty w 15 kierunkach.

- Wybraliśmy kierunki atrakcyjne turystycznie, ale również ważne dla kontaktów biznesowych, na przykład chodzi o lot do siedziby firmy Volvo w Szwecji, która ma również swą fabrykę we Wrocławiu - mówi członek zarządu ds. marketingu w Wizz Air Johan Eidhagen. - Umieszczenie drugiego samolotu na lotnisku we Wrocławiu podwoi liczbę członków naszego zespołu w tutejszej bazie i spowoduje rozwój naszej oferty lotów o 60 procent na Dolnym Śląsku. Jesteśmy przekonani, że nasze cztery nowe trasy szybko zyskają popularność, a więcej połączeń spowoduje zwiększenie ruchu turystycznego na Dolnym Śląsku, pozytywnie wpływając na lokalną gospodarkę.

Jednocześnie Wizz Air podkreśla w komunikacie prasowym silny rozwój na pozostałych lotniskach w Polsce. W tym roku dysponuje w sumie 9 mln miejsc w samolotach na 160 trasach z ośmiu portów, czyli o 16 procent więcej, licząc rok do roku.

Wraz z nowym samolotem we wrocławskiej flocie, Wizz Air w Polsce będzie dysponować od marca 2018 roku 25 samolotami i zatrudniać ponad 900-osobową załogę.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL