fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

Finnair poleci do Los Angeles

materiały prasowe
Finnair otworzy nową trasę do Los Angeles. Wprowadzi również dodatkowe połączenia do San Francisco i Chicago

Rejsy do Los Angeles rusza w marcu 2019 roku. Z trzema rejsami w tygodniu kierunek ten będzie pierwszym portem docelowym przewoźnika w Stanach Zjednoczonych regularnie obsługiwanym za pośrednictwem airbusa A350.

Obie trasy zostaną uruchomione w kwietniu, a czwarte połączenie do San Francisco zostanie dodane w maju.

- Dzięki położeniu geograficznemu Helsinek, nowa trasa północna Finnaira do Los Angeles będzie umożliwiała szybsze przeloty klientom ze Skandynawii, krajów bałtyckich i z Polski - uważa naczelny dyrektor Finnaira na Europę Wschodnią i kraje bałtyckie Arunas Skuja, cytowany w komunikacie tej linii lotniczej. - Przybliżone czasy lotów to 11 godzin do Los Angeles i 10 godzin i 30 minut do Helsinek.

- Dwa lata temu otworzyliśmy trasę do San Francisco, co okazało się wielkim sukcesem i pokazało, że Kalifornia i zachodnie wybrzeże USA są bardzo popularne wśród naszych klientów. Jesteśmy pewni, że nowa trasa do Los Angeles będzie cieszyć się takim samym zainteresowaniem - dodaje.

Los Angeles będzie piątym kierunkiem Finnaira w Stanach, obok Nowego Jorku, Chicago, San Francisco i Miami.

Nowa trasa zostanie uruchomiona w ramach porozumienia atlantyckiego zawartego przez Finnair, American Airlines, British Airways i Iberię. Umożliwia ono klientom dobieranie lotów różnych przewoźników tak, by uzyskali najdogodniejsze połączenia na trasach transatlantyckich w jak najniższych cenach. Obecnie wszystkie cztery linie lotnicze obsługują ponad 100 lotów powrotnych dziennie pomiędzy Europą i Ameryką Północną.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA