Linie lotnicze i lotniska

Linia lotnicza Nextjet ogłosiła bankructwo

https://www.facebook.com/NextJet/
ROL
Szwedzka agencja transportowa (Transportstyrelsen) odwołała licencję Nextjet w sierpniu ubiegłego roku ze względu na trudności finansowe spółki. Linia jednak była w stanie działać
Nextjet to szwedzka regionalna linia lotnicza stworzona w 2002 roku, która ogłosiła zakończenie swojej działalności w dniu 16 maja 2018 roku.
Wszystkie rejsy zostały odwołane. Obsługa klienta jest zamknięta, a pasażerowie posiadający bilety na przyszłe loty powinni skontaktować się z biurem podróży lub dostawcą karty kredytowej w celu złożenia wniosku o zwrot kosztów - podaje portal thelocal.se - To rzecz godna ubolewania, że ??zarząd zmuszony jest do podjęcia tej decyzji, szczególnie w przypadku naszych pasażerów, którzy są bezpośrednio dotknięci problemem - mówi w oświadczeniu dyrektor generalny Nextjet, Magnus Ivarsson.
- Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby znaleźć rozwiązanie, ale niestety nie udało się. Zostanie wyznaczony likwidator, który zdecyduje o przyszłości firmy - dodaje. Szwedzka agencja transportowa (Transportstyrelsen) odwołała licencję Nextjet w sierpniu ubiegłego roku ze względu na trudności finansowe spółki. Linia jednak była w stanie działać na mocy tymczasowego zezwolenia, a w październiku Administracja Transportu zatwierdziła nową licencję dla Nextjet - podaje portal Aerotime.aero. Koszty finansowe kilku tras zostały wsparte przez Szwedzką Administrację Transportową. Według lokalnych mediów SVT, Nextjet ma dług w wysokości około 1,4 miliona euro (14 milionów koron szwedzkich). Nextjet działał głównie na północy Szwecji, z sześcioma połączeniami w kierunku Finlandii, jednym w kierunku Norwegii i jednym w stronę Łotwy.
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL