fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

Kwietniowe przeboje Krakowa: Lyon, Londyn Gatwick, Porto

materiały prasowe
W kwietniu krakowskie lotnisko obsłużyło 486 tysięcy pasażerów – o 17 procent więcej niż w tym samym miesiącu rok temu

W ubiegłym miesiącu odnotowano 3904 operacje lotnicze (starty i lądowania) tj. o 9 procent więcej niż w kwietniu 2016 roku.

- Tylko z nowych połączeń skorzystało w kwietniu ponad 25 tysięcy pasażerów – mówi cytowany w komunikacie lotniska jego prezes Radosław Włoszek. - A najwięcej z nich, ponad 6 tysięcy pasażerów, skorzystało z oferowanego sześć razy w tygodniu połączenia Eurowings do Düsseldorfu. Wielu pasażerów skorzystało też z połączenia easyJet do Francji (Lyon) i Wielkiej Brytanii (Londyn Gatwick) i tegorocznej nowości, czyli rejsów Ryanaira do Portugalii (Porto). Na tych trasach samoloty latały wypełnione niemal do ostatniego miejsca.

- Za nami Routes Europe, czyli największe forum lotnicze w Europie. Podczas kilkudziesięciu spotkań z przewoźnikami, przedstawicielami lotnisk i z firmami z branży lotniczej rozmawialiśmy o dalszym rozwoju siatki Kraków Airport, podnoszeniu jakości obsługi oraz promocji Krakowa i Małopolski - dodał Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Od stycznia 2017 r. z krakowskiego lotniska skorzystało o 250 tysięcy pasażerów więcej (+19 procent) niż w roku ubiegłym, co przekłada się na liczbę niemal 1,65 mln pasażerów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA