fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

Kraków Airport: Całuj, jedź i płać

materiały prasowe
Z początkiem maja rozpoczną się testy nowego systemu parkingowego na krakowskim lotnisku. Za dłuższe parkowanie w strefie kiss&fly trzeba będzie dopłacać

Od niedzieli przy wjeździe na lotnisko będę działały bramki. Kierowcy będą pobierać przy nich bilety, jednak przez pierwszy tydzień nie będą naliczane nowe opłaty - korzystanie ze strefy  kiss&fly będzie bezpłatne, opłata za parking wielopoziomowy pozostanie bez zmian. Na terenie zatoki kiss&fly oraz parkingu wielopoziomowego będzie obowiązywał ten sam bilet parkingowy.

Nowością będą bramki ustawione przy wjeździe od strony Kryspinowa oraz DW 774. Kierowcy wjeżdżający na teren lotniska będą pobierać w nich bilety parkingowe. Przez pierwszy tydzień po zakończeniu parkowania w kiss&fly kierowcy wyjadą bez konieczności uiszczania nowych opłat, wystarczy zeskanować bilet przy bramkach wyjazdowych. Jeśli kierowca będzie korzystał z parkingu wielopoziomowego zapłaci za postój według dotychczasowych stawek na podstawie biletu pobranego przy wjeździe na układ komunikacyjny.

Od 7 maja postój w zatoce kiss&fly przed terminalem do 10 minut będzie darmowy. Po przekroczeniu tego czasu opłata wyniesie 6 złotych za każde rozpoczęte 10 minut. ­­- Osoby, które planują dłuższy postój powinny zajmować miejsca na parkingu wielopoziomowym. Zatoka kiss&fly przeznaczona jest dla tych, które podwożą lub odbierają pasażerów i zatrzymują się tylko na kilka minut - mówi Radosław Włoszek, p.o. prezesa Kraków Airport, cytowany w komunikacie prasowym. - Nowe rozwiązanie zapewni pasażerom większy komfort korzystania z zatoki kiss&fly i poprawi płynność ruchu w obrębie wewnętrznego układu komunikacyjnego na terenie krakowskiego lotniska.

Zasady postoju na parkingu wielopoziomowym nie zmieniają się. Bilet pobrany przy wjeździe na teren lotniska obowiązuje także na parkingu wielopoziomowym. Wystarczy dodatkowo zeskanować go przy wjeździe na parking (od tego momentu naliczana będzie opłata za parkowanie w tym miejscu).

Opłaty za parkowanie będzie można regulować w ośmiu automatach, zlokalizowanych przy wyjściach z klatek schodowych na parkingu, przy przejściu z parkingu na kładkę pomiędzy stacją kolei i terminalem, obok biura obsługi klienta parkingu i przy zatoce kiss&fly na wysokości wejścia do hali przylotów.

Lotnisko przypomina, by kierowcy zwracali uwagę na znaki na bramownicach przy wjeździe na teren lotniska i wybierali odpowiednie pasy ruchu. Dwa pierwsze pasy od lewej przeznaczone są do dojazdu do hotelu i parkingu wielopoziomowego. Kolejny pas umożliwia wjazd i parkowanie w zatoce kiss&fly. Dwa następne są przeznaczone dla autokarów, busów, taksówek Kraków Airport i dojazdu do cargo.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA