fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

Air France latem częściej poleci za ocean

AFP
W rozpoczynającym się sezonie letnim cztery linie należące do grupy Air France KLM poszerzą swoją ofertę o ponad 50 nowych połączeń, m.in. do Salt Lake City, Teheranu i Astany

Tego lata dzięki Transavii, taniej linii należącej do Air France KLM, możliwości transportowe grupy zwiększą się łącznie o 1,5 procent. Tani przewoźnik zwiększy bowiem oferowanie miejsc o 14,8 procent. Tradycyjne linie zwiększą zaś liczbę miejsc o 0,1 procent na trasach dalekiego zasięgu i 0,7 procent na trasach średniego zasięgu.

Więcej połączeń międzykontynentalnych

W pierwszym tygodniu maja oferta KLM powiększy się o nowy kierunek do Stanów Zjednoczonych – trzy razy w tygodniu będzie można polecieć z lotniska Amsterdam-Schiphol do Salt Lake City, stolicy stanu Utah. A z Salt Lake City, dzięki transatlantyckiemu partnerstwu joint-venture z Delta Air Lines, dolecieć do innych miast USA.

Z początkiem czerwca Air France zacznie oferować loty z lotniska Paryż-Orly do Nowego Jorku (JFK), dokąd do tej pory przewoźnik latał z paryskiego lotniska im. Charles'a de Gaulle'a (CDG). Loty z Orly, które jest drugim najbardziej popularnym portem lotniczym w Paryżu, mają zapewnić lepsze połączenia z siecią krajową. Do Nowego Jorku Air France będzie też nadal latał z lotniska de Gaulle'a.

Kolejna nowością w rozkładzie jest wznowienie od 17 kwietnia lotów Air France do Teheranu (Iran). Natomiast 4 maja KLM uruchomi nowe połączenie Amsterdam - Astana (Kazachstan).

Air France zapowiada, że będzie latał do Los Angeles i San Francisco większymi samolotami. Natomiast KLM będzie realizował dodatkowe loty dreamlinerami do San Francisco, oferując na tej trasie 9 połączeń tygodniowo.

Nowe trasy europejskie

W najbliższych miesiącach siatka lotów Air France KLM w Europie powiększy się o 13 nowych tras. Wśród nowości znalazły się: Drezno (Niemcy) od 16 maja, Genua (Włochy) od 22 kwietnia, Inverness (Szkocja) 17 maja, Southampton (Anglia) od 16 maja, Alicante od 4 lipca, Ibiza od 4 lipca do 27 sierpnia i Walencja (Hiszpania) od 23 kwietnia (obsługiwane przez KLM z lotniska Amsterdam-Schiphol). Samoloty Air France od końca marca latają też z paryskiego lotniska im. Charles'a de Gaulle'a do Glasgow (Szkocja), Biarritz, Ajaccio i Calvi (Francja). Ponadto Air France uruchomił właśnie nowe połączenie do Amsterdamu z francuskiego miasta Rennes.

Również tania linia Transavia poszerzy swoją ofertę o 36 nowych tras, w tym 18 z Monachium, 13 z Francji (Paryż, Lyon i Nantes) i 5 z Holandii (Amsterdam i Eindhoven).

Więcej połączeń z Polską

Przez cały sezon letni linia KLM oferuje dwa połączenia dziennie na trasie Kraków - Amsterdam. Jak podaje przewoźnik, zwiększenie liczby lotów z 5 do 14 tygodniowo jest wynikiem rosnącego zainteresowania podróżami na tej trasie.

Natomiast od 4 lipca tego roku Air France oferować będzie sezonowy rejs z Krakowa do Paryża 4 razy w tygodniu przez dwa wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień (ostatni lot 28 sierpnia). Na nowej trasie będzie latać airbus 319 wymiennie z A318. Obok Warszawy, Kraków jest drugim polskim miastem obsługiwanym przez francuską linię lotniczą.

Pod koniec sezonu letniego na trasach dalekiego zasięgu Air France będzie miał w eksploatacji 32 boeingi 777, wyposażone w zmodernizowane kabiny we wszystkich klasach. Również samoloty Air France latające w Europie zyskują stopniowo nowe skórzane fotele. Korzystają z nich już pasażerowie 24 airbusów 319, a następne będą instalowane w 25 airbusach A320.

Linia KLM jest w trakcie stopniowej modernizacji kabin w swoich samolotach. Do końca października tego roku 75 procent floty KLM dalekiego zasięgu będzie wyposażona w klasie biznesowej w fotele rozkładane do pozycji płaskiego łóżka.

Ponadto w sezonie letnim, KLM wprowadzi kolejne boeingi B787 Dreamliner do swojej siatki połączeń dalekiego zasięgu, które w części lub w całości będą obsługiwać 14 tras: Abu Zabi, Dubaj, Muscat, Kair, Cape Town, San Francisco, Toronto, Rio de Janeiro, Chengdu, Delhi, Hangzhou, Osaka, Szanghaj i Xiamen.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA